Kapat
Genel 335 views 0

Yeni Honor Play 4T Pro Telefon İncelemesi

Huawei yeni bir cihazı piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Yeni Honor Play 4T Pro modelinin uygun fiyatlı olması ve kabul edilebilir kalitede donanımlar içermesi güzel bir gelişme. 165 gr ağırlığa sahip olan bu yeni telefon modeli 7.8 mm kalınlığa sahip ve 15.7 cm uzunluğu var. Cihazın 6.3 inç ekranı bulunuyor ve bu ekran 1080 x 2400P çözünürlük sunuyor. Ekranda OLED teknolojisi var ve Full HD bir cihazdır. Huawei bu cihazda Kirin 810 model 8 çekirdekli işlemci kullandı. Bu işlemcinin çekirdekleri 2,27 GHz hıza çıkabiliyor. 6 GB ram ve 128 GB dahili alanı olan bu cihazın bir diğer versiyonu 8 GB ram taşıyacak ve bu da en düşük 128 GB ROM alanına sahip olacak. Ek kart yerleştirmek isteyenler için de yuvası olacak.

Yeni Honor Play 4T Pro Telefon Özellikleri

Android 10 işletim sistemi sahip olacak olan Yeni Honor Play 4T Pro Telefon, kablosuz ve internetsiz veri transfer protokolü olan Bluetooth 5.0 versiyonunu kullanıyor. Arkada 48 MP ve buna ek olarak 8 MP ve 2 MP kameralar içeren bu cihaz, ön tarafta 12 MP kamera bulunduruyor. Tam 4.000 mAH kapasitesi olan makinenin kutusunda 22.5 W hızlı şarj cihazı bulunuyor. Çift SIm desteği de bulunan cihazın ön kamerası delikli ekran formunda değil. Bu yüzden çok da modern bir görünümü olmayabilir. Ama cihazın ekranına entegre edilen parmak izi okuyucusu bulunuyor. Ekranının resim yenileme hızı 90 Hz olan bu cihazda kullanılan işlemci, Snap Dragon 720 G ile karşılaştırıldığında daha iyi bir performans sunduğu ifade ediliyor. Kirin 7 nano metre platfom kullandığı için daha seri bir işlemci olarak kabul ediliyor. Birim alan ne kadar küçükse hem performans artıyor hem de daha az alan ısındığı için soğuma daha hızlı olabiliyor. Tabi ki karmaşık grafik işlemler için bileşenlerin iyi soğuması çok önemlidir.

ABD Huawei çekişmesinin bir sonucu olarak, bu telefon modeli de Google nimetlerinden yararlanamayacak. ABD’nin canını epey sıkan Huawei ortaya çıkardığı hem yüksek donanımlı hem de çok uygun fiyatlı sağlam ürünleri ile pazarsa söz sahibi olmaya devam ediyor.

Yeni Honor Play 4T Pro Telefon Fiyatı

150 Euro ya da 1.500 TL fiyatla Çin’de satışa çıkacak olan bu cihazın birçok alıcısının olacağı kesin.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir