Kapat
Teknoloji 242 views 0

Yeni OPPO A12 Telefon Modeli İncelemesi

OPPO firması yakında Oppo A12 telefon modelini piyasaya sürecek. Cihazda Android 9.0 işletim sistemi yer alacak ve ekran boyutu olarak da Oppo 6.22 inç boyutunda IPS Full HD bir ekran kullanacak. Makinede işlemci olarak MediaTEK 6765 model çip kullanılacak. Kasa arkasına 2 kamera yerleştiren firma 13 MP ve 2 MP çözünürlükte 2 sensör kullanıyor. Öndeki kameranın 5 MP olacağı belirtilen yeni cihazda 3 ve 4 GB ram donanımı kullanılacak. Bir varyantında 3 GB diğerinde 4 GB ram olacak. Aynı şekilde en ucuz temel modelde 32 GB dahili alana yer verilirken bir üst modelinde 64 GB ROM kullanılacak. Bu iki cihaz fiyatları sırası ile 150 dolar ve 210 dolar olacak.

Yeni OPPO A12 Telefon Modeli Teknik Özellikleri

Nisan ayının sonunda piyasaya çıkarılacak olan bu orta seviye telefon modelinin ağırlığı 165 gram olacak ve 8.3 mm kalınlığa sahip olacak. Cihaz sadece mavi renkte üretilecek. Arka kasa plastik olacak. Bu özellikler sadece fiyatı düşürmek için seçildi. Makinede dual SIM desteği ile 2 farklı hattı kullanabileceksiniz. Ekran çözünürlüğünün 720 x 1560P olduğu da gelen haberler arasında. Cihazda multi Touch desteği, inç başı 276 PPİ özelliği olacak. Kameralarda LED flaş ve panorama + HDR desteği olacak. Video severler için 1080P videolar çekmek mümkün olacak. 12 Nano metre mimariyle inşa edilen MediaTek işlemcisi demode bir işlemci olsa da orta seviye cihazlarda canavar gibi çalışıyor ve ısınmaya deformasyona kasılmaya yer vermiyor. ROM alanını genişletmek isteyen kullanıcılar için micro SD desteğinin de olduğu cihazda 4.230 mAH kapasiteli bir pil kullanılacak ve 2 gün boyunca şarj sorununuz olmayacak. Makinede 3.5 mm ses girişi olacak, Bluetooth 5.0 desteği ile gelen Oppo A 12 cihazın temel versiyonunun 150 dolar olması bu cihazın satış kapasitesini arttıracak. Bu da temel versiyonunun 1.000 TL fiyata, üst versiyonunun da 210 dolar yani 1.400 TL fiyata satılacağını gösteriyor. Oppo görüntü teknolojilerinde gelişmiş bir şirket ve estetiğe olduğu kadar görüntü teknolojilerine önem veriyor. Başlarda ucuz fiyatlı cihaz politikasını pek benimsemeyen, daha çok kaliteyi ön plana alan firma, bu model ile yeni bir politika değişikliğine girmiş oluyor. Fakat orta sınıfa seçenek sunan tek firma Oppo değil, karşısında Samsung, Huawei, Xiaomi gibi devler de var.

Oppo Neden MediaTek İşlemci Kullanıyor?

Çünkü bu işlemci ile Snap Dragon 625 model karşılaştırıldığında performans açısından daha iyi bir işlemcidir. Fakat bu işlemcinin performansı Snap Dragon 636 model işlemcinin performansından daha düşük özellikler sergiliyor. Yine de 625 modelinden daha ucuza geliyor. Yonga seti 12 nano metre olduğundan, 14 nano metre mimariye sahip olan Snap Dragon işlemcisi ile kıyaslandığında performans ve hız bakımından daha iyi bir işlemcidir. Yonga mimarisinde nano metre ne kadar az ise hız da o kadar yüksektir. Tabi performansı GPU ve RAM yardımcı donanımlar da etkiliyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir