Kapat
Teknoloji 462 views 0

Apple 2018 MacBook Air Üzerinde Çalışıyor

Ülkemizde Apple ürünlerine gelen zam ve Apple ürünlerinin ulaşılabilirliğinin bir adım daha ileri gitmesi kullanıcıları üzmüştü. Yüksek zaman oranları ile güncellenen Apple ürünleri yeni cihaz alacak kullanıcılar için adeta bir hayal kırıklığı oluşturdu. Fakat uzun süredir konuşulan Apple’ın yeni MacBook Air modeli hakkında yeni sızıntılar ortaya çıktı. Apple yeni bir MacBook Air modeli piyasaya sürmeye hazırlanıyor ve bunu daha uygun fiyatlı biçimde gerçekleştirecek. Özellikle 2018 MacBook Pro modelinin tanıtılmasından sonra fiyat anlamında çok yüksek segmente hitap eden cihaz gözlerin yeni çıkacak bu MacBook Air modeline çevrilmesine yol açtı.

Sızdırılan raporlarda yeni bir model olduğu gözler önünde ve bu modelin ekran boyutunun 13 inç olacağı söyleniyor. Buradan yola çıkarak yeni modelin bir MacBook Air olacağı düşünülüyor. Yeni MacBook Air modeli Intel Kaby Lake Refresh işlemci ile kullanıcılara sunulacak. Bu da şuanda piyasada bulunan Macbook Air’lardan çok daha iyi performans sunacağının ilk göstergesi.

Apple bu yeni Air modeli ile birlikte retina ekrana da geçebilir. Bildiğiniz üzere MacBook ve MacBook Pro modellerinde retina ekran bulunmasına karşı MacBook Air modelinde retina ekran bulunmuyordu. Buda görsellik açısından oldukça büyük bir fark oluşmasına sebep oluyordu. Apple bu hamlesi ile birlikte MacBook Air modelinde de artık retina ekran kullanabilir.

Apple’ın yeni akıllı telefon modellerini Eylül ayında tanıtması bekleniyor. Söz konusu bu MacBook Air modelini de Ekim ayında tanıtacağı düşünülüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir