Kapat
Pratik Bilgiler 857 views 0

WhatsApp Çoklu Görüntülü Sohbet Nasıl Kullanılır?

WhatsApp günlük hayatımızda oldukça önemli bir yere sahip durumda. Günlük görüşmelerimizin bir çoğunu WhatsApp üzerinden yapıyoruz. Şirket bunu göz önünde bulundurarak kullanıcı deneyimini arttırmak için sürekli geliştirmeler yapmaya devam ediyor. Uzun zamandır beklenen grup video görüşme özelliğini tüm kullanıcıları için aktif hale getirdi. Kullanıcılar artık görüntülü sohbetlerini grup halinde yapabilecek. WhatsApp bu özelliğin aktif olması ile birlikte artık dört kişilik konferans video görüşmeleri yapmaya imkan sunuyor. Söz konusu bu görüşmeler aynı şekilde mesajlarda olduğu gibi uçtan uca şifreli olacak.

Bu özellik arkadaşlarıyla konferans görüşme yapmak isteyenlere ek olarak şehir dışından toplantı yapmak isteyen kişiler için de oldukça önemli. İş verenler şehir dışında bulunan personeller ile birlikte dört kişilik konferanslar halinde toplantılar yapabilir. Ayrıca WhatsApp yeni geliştirdiği teknoloji ile birlikte çok kısıtlı internet erişimi bulunan yerlerden bile görüntülü sohbet imkanını sağlıyor. Yani en ücra köşede bile olsanız görüntülü sohbetten yararlanabiliyorsunuz.

WhatsApp Grup Görüntülü Sohbet Nasıl Kullanılır?

Öncelikle bir kişiye görüntülü sohbet açmanız ve aktif biçimde konuşmanız gerekiyor. Bu kişiyle konuşurken sağ üst kısımda bulunan kişi ekleme butonuna tıklayarak sohbete istediğiniz kişiyi dahil edebiliyorsunuz. Dört kişi kontenjan limiti bulunan bu özellik sayesinde dört kişilik grup sohbetler yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir