Kapat
Genel 557 views 0

Bakırköy Satılık Daire Fiyatları Ne Kadar?

Bakırköy satılık ev fiyatları ne kadar? Bakırköy’de gayrimenkul yatırımı yapılır mı? İşte Bakırköy emlak piyasasına dair bilinmesi gerekenler…

İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alan Bakırköy, bölgenin gelişmiş ilçelerinin başında geliyor. Nüfusu yoğun bir ilçe olan Bakırköy, merkezi konumu nedeniyle pek çok yerden ayrılıyor. 15 mahalleden oluşan Bakırköy ilçesi, ulaşım olanakları ve yeni projeleri ile öne çıkıyor. Şehrin değerli ve konut metrekare fiyatı en yüksek ilçeleri arasında bulunan Bakırköy, farklı konut tipleri ile ev sahibi olmak isteyenlere pek çok alternatif sunuyor. Son yıllarda özellikle Bakırköy konut projeleri bölgeye ilgiyi artıyor. Markalı konut projelerinde sosyal alanların artması ise ev sahibi olmak isteyenleri yeni bir yaşama davet ediyor. Aynı zamanda sosyal yaşamında hareketli olduğu Bakırköy, emlak piyasasında önemli bir yere sahip. Peki, İstanbul’un yaşanabilir ilçelerinden Bakırköy’de satılık konut fiyatları son bir yılda ne kadar artış gösterdi? Bakırköy satılık daire fiyatları ne kadar? İşte detaylar…

Bakırköy satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bakırköy satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 0.71 artış gösterdi. Bakırköy ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 9 bin 522 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 32 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Bakırköy satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 714 bin 182 TL, maksimum 1 milyon 190 bin 300 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 952 bin 242 TL olarak belirtiliyor.

Bakırköy kiralık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bakırköy kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.868 TL ile 3 bin 113 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 2 bin 490 TL olarak gösteriliyor.

Bakırköy’ün konutta kazandıran mahallesi: Yeşilyurt

Bakırköy satılık konut fiyatında en yüksek aylık artış oranına sahip mahalle, Yeşilyurt oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Yeşilyurt satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 2 artış gösterdi. Yeşilyurt Mahallesi’nde ortalama konut metrekare fiyatları 12 bin 546 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 34 yılı buluyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Yeşilyurt’ta satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 940 bin 982 TL ile 1 milyon 568 bin 300 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 1 milyon 254 bin 643 TL olarak ölçümleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir