Kapat
Pratik Bilgiler 480 views 0

Galeride Bulunan Gereksiz Fotoğraflar Topluca Nasıl Silinir?

Günümüzde akıllı telefon kullanımı oldukça yaygınlaştı. Yediden yetmişe herkesin elinde son model bir akıllı telefon bulunuyor. Bu akıllı telefonların en büyük getirilerinden bir tanesi de her anımıza kayıt altına alabilecek çok kaliteli fotoğraflar çekebilmek. Öyle ki gün içerisinde yaşadığımız her anı fotoğraf çekebiliyoruz. Bu hatırlanabilirlik ve hatıra için oldukça önemli ve güzel bir şey. Ancak bazı durumlarda verilen pozlarda birden fazla çekim yapma gereği olabilir. Yani bir poz garanti olsun diye 5-10 kere çekilebilir. Bu şekilde yapılan çekimlerde telefonumuzun hafızasını doldurmaya yetecektir. Bugün hemen hemen herkesin galerisinde aynı fotoğraftan birden fazla bulunuyordur. Bunu yapmıyorum diyen yalan söyler…

Biliyorsunuz ki akıllı telefonlarımızın en büyük sorunlarından bir tanesi depolama alanı sorunu. 16 – 32 – 64 GB gibi satılan cihazların alanları kolayca dolarak canımızı sıkabiliyor. Böylesi durumlarda ilk akıllara gelen gereksiz şeyleri telefonumuzdan temizlemek oluyor. Böyle bir durum yaşadığınızda yapılacak en mantıklı çözümlerden biri yazının başında bahsettiğim gibi çoklu fotoğrafları temizlemek olacaktır. Ancak galeride gezmek ve böyle bir temizlik yapmak çokta kolay değil.

Bunun için hazır uygulamalar mevcut, bunlardan oldukça kullanışlı olan bir tanesi de Duplicate Photo Remover. Bu uygulama yapı olarak oldukça basit bir kullanıma sahip. Uygulamayı indirip kurduğunuzda uygulama galerinizde bulunan içerikleri tarıyor ve birbiri ile aynı olanları size listeliyor. Yani garanti olsun diye birden fazla çekilen fotoğraflar karşınıza geliyor. Sizde bu fotoğraflar arasından silmek istediklerinizi kolayca silerek güzel bir galeri temizliği yapabiliyorsunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir