Kapat
Genel 661 views 0

Bebeğinizin Sağlığı İçin Konforlu Beşikler

Beşik Modelleri

İnsanların en büyük hayallerinden bir tanesi evlendikten sonra çocuk sahibi olmaktır. Çocuk sahibi olacağını öğrenen aileler, gelecek olan misafir için hazırlıklara hemen başlamaktadır. Doğumdan sonra neye ihtiyacı olacaksa, bebek gelmeden önce hazırlanmaktadır. Hazırlanması gereken eşyalardan bir tanesi de beşiklerdir. Bebekler için en önemli eşyalar arasında beşikle bulunmaktadır. Çünkü yeni doğan bebekler zamanının büyük bir bölümünü uyuyarak geçirmektedir. Dolayısıyla bu durum beşikte uzun zaman geçireceği anlamına gelmektedir. Beşikler bu kadar önemli olunca aileler bu konuda hassas davranmaktadır. Beşik modelleri dikkatli bir biçimde incelenmekte ve daha sonra karar verilmektedir.

ahsap-besik-modeli

ahsap-besik-modeli

ferforje-bebek-besigi-bb-019

ferforje-bebek-besigi-bb-019

Beşik Fiyatları Ne Durumda?

Beşik modelleri genel olarak iki sınıfta toplanabilmektedir. Bunlardan birincisi uzun yıllardır bilinen ahşaptan yapılan beşiklerdir. Ahşap beşik fiyatları da haliyle mdf ve sunta beşiklere göre fiyat olarak biraz yukarıda kalmaktadır. Bu beşiklerin üretiminde çeşitli kalitelerdeki ahşaplar kullanılabilmektedir. Kaliteye göre beşik fiyatları da değişmektedir. Ahşaptan yapılan beşiklerin genel olarak özellikleri şunlardır:

  • Daha sağlam bir görüntü vermektedir.
  • Sallanma özelliği daha kullanışlıdır.
  • Dikkatli şekilde muhafaza edildiğinde uzun yıllar kullanılabilmektedir.
bebek-besik-modeli

bebek-besik-modeli

lake-bebek-besigi-bb-050

lake-bebek-besigi-bb-050

Ahşap beşikler genel olarak bu özelliklerdedir. Uzun yıllar mağazalarda bu beşikler yer almıştır. Fakat son zamanlarda park beşik ismi verilen yeni bir türle mağazalarda karşılaşılmaktadır. Park beşikler, ahşap beşiklerden farklı bir yapıya sahiptir. Metal profillerin üzerine değişik türdeki kumaşların kaplanmasıyla üretilen bir beşiktir. Son dönemde aileler tarafından daha fazla tercih edilmektedir. Park beşiklerin özellikleri genel olarak şunlardır:

  • Kurulumu kullanıcılar tarafından yapılabilecek kadar kolaydır.
  • Dikkatli kullanıldığında uzun yıllar kullanılabilmektedir.
  • Üzerinde kullanılan kumaş sayesinde bebeklerin kafalarını ya da başka bir yerlerini çarptığında zarar vermemektedir.
  • Bebekler büyüdüğünde rahatlıkla kaldırılabilmektir. Kutusuna yerleştirildiğinde alan kaplamamaktadır.
ev-seklinde-besik-modeli

ev-seklinde-besik-modeli

Beşik Modelleri ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

portatif-bebek-besigi-bb-002

portatif-bebek-besigi-bb-002

Bebek beşik modelleri genel olarak bu iki sınıfta toplanmaktadır. İkisinin de ayrı özellikleri bulunmaktadır. Aileler kendi şartlarını göz önünde bulundurarak seçimlerini yapmaktadır. Beşik alırken dikkat edilmesi gereken en önemli konu malzeme kalitesidir. Malzeme kalitesi beşiklerin daha uzun süre kullanılmasını sağlamaktadır. Fakat bunun dışında daha önemli bir durum bulunmaktadır. Kaliteli malzemeler, bebeğin sağlına zararlı maddeler içermemektedir. Bu duruma çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Beşik fiyatları, malzeme kalitesi doğru orantılıdır. Bütçeler zorlanarak kaliteli ürünlerin tercih edilmesi gerekmektedir. Daha fazla beşik modeli için Plato Mobilya’nın sitesini burayı tıklayarak ziyaret edebilirsiniz. Size uygun bir beşik sitede yoksa bile size özel olarak üretebilmektedirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.