Kapat
Genel 468 views 0

Delikanlı Sözler

Delikanlı Sözler

Delikanlı sözler mi arıyorsunuz? Tamam işte doğru yere geldiniz. Sizler için her koşulda kullanabileceğiz delikanlı sözleri bir araya getirdik.

Delikanlı kanı deli akan demektir. Yani genç insan anlamında kullanılır. Kadının da delikanlısı vardır erkeğinde.
Delikanlılık cinsiyetle olmaz sözünün eri olmakla, doğru kalmakla olur. Her delikanlıyım diye dolaşana da kulak asmamak lazım tabii ki. Davranışlar ve insan bir bütündür ayrılamazlar. Şöyle diyelim insanlar davranışlarının ve sözlerinin eseridir. Sözler demişken delikanlılıkla alakalı bir de söz dağarcığı bilmek gerekir. Çünkü her şeyin olduğu gibi delikanlılığın da bir edebiyatı var.

Delikanlı sözleri söylemekle delikanlı olunmasa da insan kendini süslemek ister. Ve bazen söylediğiniz bir söz şeref haysiyet insanlık üzerine bir başkasına ışık olur, yolunu aydınlatır.

Bir kitap okuyunca hayatım değişti diyenlere bakmayın hiç, bir insan tanıdım hayatım değişti diyenler doğru söyleyenlerdir.
Hayat tecrübelerle öğrenilen bir yolculuktur. İçinde her badire ve sorunun yanı sıra güzelliklerin de bulunduğu sınavların hiç bitmediği bir yolculuk.

Her şey geçer sen kalırsın geriye der bazı yaşlı insanlar, işte onlar tecrübe etmişlerdir. İnsandan geriye doğruluğu ve yalnızlığı kalır. Her şeyi ve herkesi kaybedebilirsiniz ancak kendinizi kaybetmediğiniz de Hep yeniden başlamaya bir şansınız olur.
Eğilip bükülmeyin Mevlana’nın dediği gibi, kırılın ama eğilmeyin.

Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz ama bazen de lafla anlatmak gerekir kendimizi.
İşte burada sizlere yardımcı olacağını düşündüğümüz delikanlı sözler yazımızla yanınızdayız.
Osmanlı döneminden günümüze kadar her devirde şairler çıkmış ve hayatımıza yön gösteren şiirler ve eserler bırakmıştır. Bunları sınıflara ayırdığımızda delikanlı sözleri de içinde bulabileceğimiz kocaman bir kaynağa ulaşırız.
Divan edebiyatının değerli şairi Baki ile başlayalım ve keyifli okumalar dileyelim sizlere…
Bir dost vardır, gıda gibidir. Onu her gün ararsın. Bir dost vardır, ilaç gibidir. Onu icap ettiğinde ararsın. Bir dost vardır ki hastalık gibidir. O seni arar. (Baki)

http://www.sertsozler.com/delikanli-sozler/ sitemizden alıntıdır.

Sponsorlu yayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir