Kapat
Teknoloji 418 views 0

En İyi Oyuncu Fareleri – Gamerlara Özel

2019’un en iyi oyuncu fareleri listemizde özellikle FPS konusunda öne çıkan ürünlere değineceğiz. Listemizdeki fareleri kullanarak Fortnite, Overwatch, PUBG, COD ve Apex Legends gibi oyunlarda daha başarılı olabilirsiniz.

En iyi FPS Fareleri 2019

Oyuncu faresi pazarında çok fazla seçenek olduğu için karar vermek zorlayıcı olabiliyor. Kaliteli bir fare FPS oyunlarında deneyiminizi doğrudan etkiler. Bu tarz farelerin çok fazla tuşa ihtiyacı yoktur, hafif olmalıdır. Sensör ve tutuş hassasiyet performansı son derece önemlidir. Profesyonel E-Spor oyuncularının da tercih ettiği fareleri sizler için listeledik.

Logitech G502 Hero

Fiyatı biraz yüksek olsa da fare konusunda risk almak istemeyenler için ideal bir ekipmandır. Cihaz 16000 DPI, 32-bit ARM mikroişlemci ve 1 ms USB raporlama oranı gibi üst seviye özellikler sunuyor. 5 farklı tuş profilini hatırlayabilen farenin tek eksi yönü olarak rakiplere göre ağır olmasını gösterebiliriz. Geniş elleriniz varsa bu fareyi kullanırken rahat edememe ihtimaliniz olduğunu da ekleyelim. Cihaz HERO optik sensörünü kullanıyor ve 121 gram ağırlığa sahip.

Razer DeathAdder Elite

ABD merkezli oyuncu ekipmanları üreten Razer, bazı ürünlerinde kalite konusunda soru işaretleri bırakabiliyor. Piyasada oldukça başarılı ve sevilen ürünleri de bulunan markanın ekipmanlarını almadan önce iyi bir araştırma yapmanızı tavsiye ederiz. DeathAdder Elite modeli de markanın başarılı ve sevilen ürünleri arasında yer alıyor. 16000 DPI, 450 inç izleme hızı ve %99 çözünürlük doğruluğu gibi özellikler sunan cihazın genel anlamda en iyi FPS oyuncu faresi olduğunu söyleyebiliriz. Farenin ortasındaki tuşların oyun sırasında pek kullanışlı olmadığını belirtelim, bu tuşları DPI değiştirmek için kullanabilirsiniz. Cihaz PMW3389 sensörünü kullanıyor ve 105 gram ağırlığa sahip.

SteelSeries Sensei 310

Son derece iyi bir yazılım ve tasarıma sahip olan farenin gözden kaçırılan modeller arasında olduğunu söyleyebiliriz. Sol elle kullanıma da uygun olan farenin tüm tuşları programlanabiliyor. Uygun fiyatlı bir FPS faresi arıyorsanız bu modeli tercih edebilirsiniz. Cihaz TrueMove3 optik sensörünü kullanıyor ve 88 gram ağırlığa sahip.

Logitech G Pro Wireless

Profesyonel e-spor oyuncularına danışarak tasarlanan G Pro Wireless, listemizdeki tek kablosuz oyuncu faresi olarak karşınızda! Yüksek fiyatlı olsa da her tutuş stiline uygun olmayan cihaz, oldukça hafif. Ağırlık konusundaki avantaj oyun sırasında daha isabetli nişan almanıza imkan tanıyor. 1 ms rapor oranıyla kablosuz olmasının dezavantajını hissettirmiyor. Sol elle kullanıma uygun olan farenin yanlarındaki tuşları çıkarabiliyorsunuz. Cihaz PMW3389 sensörünü kullanıyor ve 80 gram ağırlığa sahip.

BenQ Zowie FK1

Özellikle CS: GO oyuncularının tercih ettiği Zowie FK1, yüksek kalite ve sade tasarıma sahip bir ekipman arayanların dikkatini çekiyor. Eksi yönleri olarak DPI tuşunun farenin alt kısmında olmasını ve çok fazla özellik sunmamasını gösterebiliriz. Cihaz Avago 3310 sensörünü kullanıyor ve 87 gram ağırlığa sahip.

SteelSeries Rival 600

FPS oyunlarında isabet oranınızı artırmanızı sağlayan cihazda Sensei 310 modelindekiyle aynı sensör tercih edilmiş ancak Rival 600’de ikinci bir sensör daha bulunuyor. İkinci sensör sayesinde fareyi kaldırdığınız zaman imleciniz hareket etmiyor. Cihaz TrueMove3+ optik sensörünü kullanıyor ve 96 gram ağırlığa sahip.

2019 yılının en iyi oyuncu farelerini listelediğimiz yazımız burada sona eriyor. Oyuncu faresi tercih ederken cihazın ağırlığına ve kullandığı sensöre dikkat etmeyi unutmayın.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.