Kapat
Sağlık 631 views 0

Erkekler için Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Erkekler de zayıflama kadınlara nazaran bir daha yavaş olabilmektedir. Bunun nedenlerinden bazıları da erkeklerin vücut yapısından dolayı kaynaklanmaktadır. Özelliklede göbek bölümünde oluşan yağ ve kilolardan kurtulmak erkekler adına oldukça zor ve meşakkatli bir süreçtir.

Erkekler göbek bölümünde oluşan yağ ve kiloları eritmek için öncelikle uzman bir hekime başvurup, karaciğer yağlanmasının olup olmadığı, metabolizma da sorun olup olmadığını kontrol ettirmekte fayda vardır ki yapılacak olan zayıflama yöntemleri işe yarasın. Çünkü eğer karın içi yağlanma söz konusu ise, kesinlikle metabolizmada ciddi bir sorun olduğu anlaşılır.

Mutlaka Egzersiz Yapılmalıdır

Karın üstü, basen bölgesi, kas üstü yağlanma ve baldır bölümdeki fazla yağ ve kilolardan kurtulmanın öncelikli yolu düzenli egzersiz yapmaktır. Bu egzersizler üst karın için mekik, alt karın ve bacak yağları için sırt üstü yatıp bacak hareketleri ve düzenli olarak koşu yapılmasıdır. Ancak bunlardan en önemlisi de yürüyüştür. Bu yürüyüş hızlı tempoda olacak şekilde yapılmasıdır. Eğer koşmak zor geliyorsa hızlı bir tempoda düzenli yürüyüş yapılmasının da fazlası ile faydası bulunmaktadır. Hızlı tempoda yürüyüşler ilk başlarda yarım saat kadar olabilir daha sonra bu bir saate çıkarılması gerekmektedir. Hızlı tempoda yürüyüşlerin sonunda ya da başında karın hareketleri bacak hareketleri yapılması, karın hareketleri mekik 5 ila 10 tane arasında yapılması vücudu daha zinde tutacaktır.

Eklem Ağrısı Olanlar İçin Nasıl Zayıflanır

Eklem ağrısı olan kişiler içinde, yüzmek fazlası ile yarar sağlayacaktır. Uzmanlardan yüzmenin yağ yakımı ve kilo verilmesine fazlası ile katkı sağladı açıklanmaktadır.

Bunların yanı sıra günlük su tüketimi de en az 2-3 litre olması gerekmektedir. Bu kadar su içmek metabolizmayı hızlandırır ve vücudun yağ toplamasına engel olmaktadır. Su içme vakitlerini ise bir anda değil de günlük su tüketimini gün içerisine yayarak yapmak daha yaralı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir