Kapat
Genel 468 views 0

Foça Konaklama Rehberi

İzmir’ in kuzeyinde bir sahil ilçesi olan Foça, Kent Antik Çağ zamanından kalma tarihi izler taşımaktadır. Geçmişte denizcilerin sürekli uğrak yeri olan Foça’da tarih, doğa ve deniz bir arada bulunmaktadır. Foça ismini, eski çağlarda denizde yaşayan foklardan almıştır. Küçük bir sahil kasabası olan Foça, eski zamanlarda medeniyetlerin beşiği haline gelmiştir. Bu nedenle önemli bir arkeolojik gezi rotası haline dönüşmüştür. Foça’yı ziyaret için gelen yerli ve yabancı turistlerin en çok gezdiği yerler tapınak ve eski anıt mezarlardır.

Rengarenk Sokaklar, Benzersiz Koylar

Foça’ya gelip burada kalmak isteyen turistler için, kasabanın ünlü taş evleriyle döşeli sokaklarında dolaşmak, lezzetli balıklarından yemek eşsiz bir keyif haline dönüşüyor. Foça konaklama rehberi olmadan buradan gitmek haksızlık olur. Ege’nin incisi Foça’da konaklamak için pek çok sayıda alternatif bulunuyor. Tam donanımlı sahil otellerinden, daha küçük butik otellerine kadar farklı konaklama mekanlarına sahip Foça’da bulunan rengarenk kır kahveleri, antik çağın izlerini özenle koruyan kasaba dokusuyla birleşmiş, birlikte ahenk içinde yaşarlar. Bunun yanında eskitilmiş dokuları ve şirin kasaba havasını her yerde görebiliyorsunuz. Lüks ve gösterişten uzak rustik oteller ve taş evlerle, tüm sahil boyunu kaplamış deniz havası kasabayı benzersiz kılıyor.

Foça’dan Geldiyseniz Mutlaka Konaklayın

Konaklamak için seçilebilecek otellerde mutlaka bir tarihi doku ve antik tarz görülüyor. Bunun yanında rengarenk bahçe sandalyeleriyle misafirlerini kapıda karşılayan otel işletmeleri, kullandıkları mimari tarz ve sundukları hizmetlerle Foça’nın demografik yapısına sahip çıkıyor. Burada bulunan otel, pansiyon gibi konaklama hizmeti veren işletmelerde, misafirler kendini evinde gibi hissetmektedir. Tatilin stresten çok uzak ve keyif içinde geçebileceği konaklama yerlerinde, işini seven ve konusunda uzman bir kadro hizmet vermektedir.

Taş binalarda, geniş oda ve ferah bahçe alanlarında eski ve yeni olan her şey bir araya gelmiştir. Misafirlerinin konforu için her ince detayı titizlikle düşünülmüş mekanlardaki, masmavi güne huzur içinde başlamayı sağlayan sıcak atmosfer burada konaklayan herkesi sarıyor. Uyanır uyanmaz hissedilen deniz kokusu eşliğinde kocaman, güzel bir kahvaltıyla güne başlanıyor. Günün geri kalanı, bir şiirin içinde yaşar gibi geçmektedir. Ayrıntılar için www.hotelgrandamphora.com sayfasına bakabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir