Kapat
İnternet 302 views 0

Google Haritalar’a Gizli Mod Özelliği!

Google, eylül sonlarında Android Google Haritalar uygulamasına Gizli Mod özelliği geleceğini açıklamıştı. Aradan geçen yaklaşık bir ayın sonrasında Google Haritalar Gizli Mod aktif edildi. Bu özelliğin cihazınızda aktif olması için biraz beklemeniz gerekebilir.

Gizli mod sayesinde uygulamayı kullandığınızda konum geçmişiniz ve gittiğiniz yerler kayıt altına alınmayacak. Kullanıcılar tarafından yapılan aramalar da kayıtsız olacağı için kişiselleştirme adına kullanılamayacak. Buna ek olarak, mobil hat firmanızın, diğer uygulamaların ve diğer Google servislerinin radarı altında olduğunuzu unutmayın.

İlk önce Android işletim sistemine gelen özellik, iPhone modellerine de eklenecek ancak kesin tarih açıklanmadı. Android akıllı telefon kullanıyor ve uygulamada gizli modu açmak istiyorsanız şu adımları takip etmelisiniz:

-Google Haritalar’a giriş yapın
-Profil resminize dokunun ‘Gizli modu aç’ opsiyonunu aktif edin.

Google uzun zamandır tüm uygulamalarına gizlilik modu getirmek için çalışma yapıyor. Haritalar gibi konum bazlı çalışan bir uygulamada gizli mod olması işlevsel olacaktır. Google hesabınıza erişim kuran birinin konum geçmişinize bakması bu özellik sayesinde engellenecek. Gizlilik ve güvenlik konusunda Google tarafından böyle adımlar atılması oldukça memnun edici bir durum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir