Kapat
Genel 492 views 0

Günübirlik Tatil İçin 5 Öneri

Antalya’da Olimpos’u Gezmek

Günübirlik tatil için ağaç evlerde 1 gün kalmak ve yeşillikler içinde güzel bir gün geçirmek isteyenler için ilk isimlerden biridir. Burası dinlenmek ve doğa ile baş başa kalmak isteyenler için ideal bir tatil yeridir.  Burada akşamları ateş başında söylenen şarkılar ile gece tamamlanırken, gündüzleri temiz orman havası almak için tercih edilen bölgeler arasındadır. Tesisler genelde oda kahvaltı ya da yarım pansiyon olarak çalışıyor.  Ekonomik ve uygun günübirlik tatil isteyenler için ideal seçenektir.

Avşa Adasının Eşsiz Güzelliğinin Keşfi 

Avşa Adası Türkiye’nin en eski turizm merkezlerinden bir tanesidir. Özellikle yaz aylarında yoğun bir ilgi görmekte, gemi ile İstanbul’a 5 saat uzaklıktadır. 3 saatte deniz otobüsü seferleri mevcuttur. İrili ufaklı birçok turistik tesisi bünyesinde bulundurmaktadır. Gündüzleri çok kalabalık halk plajları, geceleri ise gece kulüpleri, bar ve diskoları ile ünlüdür. Eski yıllarda daha çok ailelerin bir numaralı tatil merkezi olan ada artık kalabalık arkadaş toplulukları tarafından tercih edilmektedir.

Ayvalık Tostu Yemeden Dönülmemeli 

Ayvalık ilçesi Balıkesir’e bağlıdır. Bu ilçenin adı son yıllarda daha sık duyulmaktadır. İlkbahar ve yaz aylarında gezilip görülmesi gereken bir yer olup, ekonomik olması nedeniyle her keseye uygun fırsat otelleri, Ayvalık tostu, deniz ürünleri, zeytinyağı ile meşhurdur. Sarımsaklı plajları ve tesislerine yazın muhakkak gidilmelidir. Tatile gidenler için Cunda Adası ve Yunan adası Midilli iyi bir seçenektir.

Kebap Diyarı Antep

Sadece yeme içme kültürünü görebilmek için bile günübirlik ziyaret edilebilir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin gelişmiş şehirlerinden birisi olan Gaziantep lezzetli lokantalara ve inanılmaz yemek tatlarına ev sahipliği yapmaktadır.  Antep fıstığından bakır işlerine, hediyelik eşyalara kadar her şeyi bulmak mümkündür.

Yeşillikler Şehri Bursa

Bursa şehrine günübirlik gitmenin ekonomik anlamda oldukça çok avantajı vardır. İstanbul’dan deniz yolu ile kolayca ulaşılabilir. . İnegöl köftesi ve iskenderin tadına bakmak için bile günübirlik gidilebilir. Ayrıca Kemal Paşa tatlısı, kestane şekeri de meşhurdur.  Günübirlik gezilerde teleferikle Uludağ’a çıkmak da seçenekler arasında alınmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir