Kapat
Pratik Bilgiler 491 views 0

Hileli Takipçiler Nasıl Anlaşılır? Korunmanın Yolları

İnstagram gibi sosyal ağlarda, takipçi ve beğeni sayısını arttırmaya yönelik olarak yapılan, çoğu yabancı hesaplardan ve sahte hesaplardan oluşur, bu hesaplar isteğiniz doğrultusunda sizi takip etmek için yaratılmıştır. Gerçek resimleri paylaşımları dahi bulunsa, amacı takip olan bu profiller herhangi bir aktiflik göstermez. Bot takipçilerin en büyük zararı tamamı yabancı kişilerden oluştuğu için, profilinizi inceleyen kişiler tarafından takipçilere bakıldığında kolaylıkla sahte hesaplar en üst sıralarda çıkacak ve sanal takipçi kullanıldığı kolaylıkla anlaşılacaktır. Genelde gerçek takipçi satın alma, beğeni arttırmak için yapılır. Fakat şuan bir çok site size instagram otomatik beğeni satın al imkanı ile beğeni sayısı satar.

Hileli Takipçiyi Çıkarmak Ne İşe Yarar?

Markalar ve kullanıcılar gerçek hayatta aktif bir sosyal medya kullanıcı olmayan bot takipçiler nedeni ile sosyal medyada yeterli etkileşime ulaşamazlar. Sahte hesapların çok takipçisi olan bir profilden silinmesi, etkileşim oranını arttırır. Sahte takipçi satın almak yerine instagram beğeni satın al işlemi daha faydalı olacaktır. Unutulmamalıdır ki alınan sahte veya isteği dışında alınan aktif takipçi beğeni sayısını arttırmayacaktır. En çok sahte takipçi instagram ve twitter mecralarında yer alır. Sahte takipçilerden korunma yolları artık çok basit, instagram ve twitter da sahte takipçilerin temizlenmesi için bir girişim başlatıldı ve bu sosyal ağlar büyük oranda temizlendi, yinede bu yeterli değil, sizde gördüğünüz sahte hesapları şikayet ederek hızlıca kapattırabilirsiniz.

Sahte Takipçilerin Zararları Nelerdir?

Sahte takipçiler profildeki takipçi sayısını arttırır fakat, etkileşim sayısını büyük oranda düşürürler, instagram da satın alma yöntemi ile yüksek takipçiye ulaşan kişilerin profillerinde beğeni sayısının artmaması dikkat çeker. Beğeni sayısını instagram otomatik beğeni sistemi ile arttırsanız bile bu size ikinci bir masrafa neden olur. Sahte takipçi kullandığınızı gören, gerçek takipçiler tarafından profilinize olan güvenilirlik kaybolur. Saygınlığınızı kaybedebilirsiniz. Sahte hesapların bazıları, dolandırıcılık amacı ile kullanılır. Sizi takip eden sahte hesaplar, gerçek takipçilerinize spam mesajları atabilir ve e-dolandırıcılık yöntemleri ile rahatsızlık verebilirler bu sahte takipçilerden korunmanız için kullanılabilecek araçlar mevcuttur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir