Kapat
Teknoloji 350 views 0

Huawei Nova 5z Teknik Özellikleri ve Tasarımı

Huawei Nova serisi altında Ağustos ayında 5 yeni model tanıtmıştı. Malezya’da düzenlenen bu etkinlikte tanıtılan 5 modelin ardından serisinin yeni üyesi Nova 5z modeli ortaya çıktı. Şirket yeni modelin tanıtımına hazırlanırken model hakkında bazı teknik detaylar ortaya çıktı. Huawei’nin paylaştığı cihaz görseline baktığımızda birçok özelliği hakkında fikir sahibi olabiliyoruz. Buyurun bu özellikleri sizlerle birlikte inceleyelim.

Huawei Nova 5Z Teknik Detayları

Cihazın tasarımına baktığımızda diğer modellere oldukça benzediğini görüyoruz. Bu görüntü bizlere cihazın serinin diğer üyelerinden çokta farklı bir tasarıma sahip olmayacağını gösteriyor. Fakat teknik özellikler bakımından bazı farklılıklar bulunuyor. Cihazın ön panelinde delikli ekran tasarımını görüyoruz ve buna ekstra olarak arka kısmında dört adet kamera yer alıyor. Ayrıca alıştığımız tasarımlardan biri olan kameraların altında parmak izi okuyucusu konumlandırılmış.

Cihazın ön ve arka kısmını detaylı incelediğimizde yapılan işlemlerin oldukça şık ve zarif göründüğünü söyleyebiliriz. Özellikle arka panelde kamera ve parmak izi okuyucusunun konumu cihaza güzel bir hava katmış. 21 Ekimde tüm detaylarını öğreneceğimiz modelin kamera ve işlemci özelliklerine detaylıca bakalım;

Arka Kamera

  • 48 Megapiksel ana kamera
  • 8 Megapiksel ultra geniş açı
  • 2 Megapiksel makro
  • 2 Megapiksel derinlik algılama sensörü

Ön Kamera

  • 32 Megapiksel

İşlemci

  • Kirin 810

Cihazın bilinen teknik özellikleri şimdilik bu kadar. 21 Ekim tarihinde yapılacak lansmanda cihaz tüm detayları ile paylaşılacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir