Kapat
Genel 439 views 0

İlgi Çekici Bir SoundCloud Profili Nasıl Olmalı?

SoundCloud, uzun bir dönemdir amatör olarak müzikle ilgilenen insanların çıkış noktalarından birisi konumunda yer alıyor. Hemen hemen çoğu müzisyen kendisini SoundCloud ortamında göstererek, yaptıkları işleri insanların beğenisini sunuyor. Bununla deneysel ve farklı işler yapan insanlarda sanatlarını SoundCloud ile paylaşmayı tercih ediyor.

Ancak her sosyal medya platformunda olduğu gibi SoundCloud üzerinde de kendinizi dinletmenin birçok yolu var. Her ne kadar sitenin amacı yapılan içeriklerin kalitesi gibi görünüyor olsa da insanların ilgisini çekebilmeniz adına yapmanız gereken bazı şeyler var. Biz de bu şeyleri sizler için bir araya getirdik.

İşte SoundCloud’da daha ilgi çekici ve yaratıcı bir profil oluşturmanın püf noktaları;

1- Yaratıcı İsimler Kullanın

İnsanların ilgisini çekmenin belki de ilk yollarından birisi kullandığınız isimler oluyor. Yaratıcı bir şekilde kullanacağınız isimler, kişilerin dikkatini çekeceği gibi yaptığınız müziği de merak etmelerine neden olacak bir detay. Yaratıcı bir isim bulma konusunda zorlanıyorsanız da yaptığınız müzik türünden ilham alarak bir isim yaratabilirsiniz ya da birbirine zıt şeylerin isimlerden yola çıkabilirsiniz.

2- SoundCloud Kapak Fotoğrafı

İnsanlar kapağını beğendiğini şeylere bakar mottosu SoundCloud içinde geçerli. Bu yüzden de yaptığınız müzik kadar onu sergileyeceğiniz kapak fotoğrafına da özen göstermeniz gerekiyor. Fakat kapak fotoğrafı tasarımı yapmak kullanıcıların biraz tedirginlik ile yaklaştığı bir durum. Genellikle PhotoShop gibi tasarım programlarında saat harcanacak gibi düşünülüyor çünkü ve bu konuda herkes teknik bilgi yeterliliğine sahip değil.

Bu noktada ise yardımınıza web tabanlı popüler tasarım sitesi Canva koşuyor. Birbirinden farklı tasarım araçlarına sahip olan Canva, kullanıcılarına ücretsiz şablonlar ve illüstrasyonlar sunarak en özgün tasarımları yapmalarını sağlıyor. Albüm kapağı tasarım aracı sayesinde de yaptığınız müziğe kolayca özgün ve başarılı bir kapak tasarlama imkanını da sizlere sunuyor.

3- Kitlenizi ve Müzik Türünü Doğru Seçmelisiniz

SoundCloud üzerinden geniş kitlelere ulaşmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise ulaşmak istediğiniz kitleyi doğru seçmeniz gerekiyor. Her kitleye etkilemeye çalışıp sürekli farklı türde müzikler yüklemek her ne kadar mantıklı gibi görünüyor olsa da bu tarz profiller genellikle istediklerine noktaya ulaşma konusunda büyük sıkıntılar çekiyor. Bu nedenle, hakim olduğunuz müzik türünü seçip, o türe ilgi duyan insanları etkilemeniz çok daha kolay olacağı gibi daha kısa sürede birçok insana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir