Kapat
Pratik Bilgiler 595 views 0

Instagram Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Instagram gün içerisinde sıklıkla kullandığımız ve birçok arkadaşımızı yakından takip ettiğimiz bir sosyal mecra. Bu kadar sıklıkla kullandığımız bir uygulamada tutulan veri kayıtlarıda bazen can sıkıcı bir hal alabiliyor. Öyle ki Instagram yaptığınız aramaları, hashtagleri, kişi ve sayfa sorgulamalarını kayıt altında tutuyor. Tekrar bir arama yapmak istediğinizde hepsini sıralayarak size tavsiyede bulunuyor. En yeni aramalar ve tavsiyeler adı altında önceden yaptığınız aramaların listelendiği bu sayfa tüm arama geçmişinizi ortaya koyuyor.

Arkadaş ortamımızda veya başka bir mecrada bir anda önceden yaptığımız aramaların listelenmesi canımızı sıkabilir. Böyle durumlar ile karşılaşmamak için söz konusu bu kayıt listesini temizlemelisiniz. Aşağıda bulunan yöntemleri uygulayarak arama geçmişinizi kolayca temizleyebilirsiniz. Bu adımlar hem Android, hemde iOS platform için geçerlidir.

Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

  1. Uygulamaya giriş yapın.
  2. Profilinizin bulunduğu sekmeye tıklayın.
  3. Profili düzenle butonunun yanında bulunan “Ayarlar” simgesine tıklayın.
  4. Açılan ayarlar sayfasında “Hesap” kategorisinde “Arama Geçmişi” bölümünü göreceksiniz.
  5. Bu kısıma tıklayarak “Arama Geçmişini Temizle” derseniz tüm geçmişi temizlemiş olacaksınız.

Yapılan bu işlemler sadece arama geçmişini temizlemek için geçerlidir. Keşfette size sunulan ve tavsiye edilen içeriklere herhangi bir müdehalede bulunmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir