Kapat
İnternet 572 views 0

Instagram İki Adımlı Doğrulama Nasıl Aktif Edilir?

Her anımızı paylaştığımız, günlük yaşantımızdan birçok iz barındıran sosyal medya hesaplarımız bizler için çok önemli. Arkadaşlarımızla yaptığımız günlük mesajlaşmalar, özel bildirimler bunları kimse görsün istemeyiz. Özellikle Instagram gibi popüler bir sosyal hesabımızın kötü niyetli kişilerin eline geçmesi tam bir facia. Bu tarz talihsiz olaylar yaşamamak için hesabımızı güvene almalı ve olabildiğince sıkı koruma yöntemleri kullanmalıyız.

Peki en garantili korunma yöntemi nedir?

İki adımlı doğrulama özelliği hesabımızın kötü niyetli kullanıcıların eline geçmesini engelleyecek en garanti yöntemlerden biri. Bu özellik sayesinde şifrenizi bilen biri bile sizin onayınız olmadan hesabınıza giriş yapamaz. Şifrenizi yazarak hesabınıza giriş yaptığında telefonunuza bir onay kodu gelir ve bu kodu girmeniz istenir. Bu kodu girmeden hesaba giriş izni verilmez.

Instagram iki adımlı doğrulama nasıl aktif edilir?

  1. Profilinize giriş yapın.
  2. Profili düzenle seçeneği yanında yer alan ayarlar menüsüne girin.
  3. Ayarlar menüsünde “iki faktörlü kimlik doğrulaması” seçeneğini bulun.
  4. Bu kısımda “Güvenlik kodu gereksin” seçeneğini yanındaki işaretleyici ile aktif edin.

Tüm bu işlemlerden sonra iki adımlı doğrulamanız aktif duruma gelecektir. Artık hesabınıza kayıtlı telefon numarasına gelecek kod ile giriş yapacaksınız. Bu kod olmadan hesabınıza giriş mümkün olmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir