Kapat
Teknoloji 551 views 0

iPhone 9 ve iPhone X Plus Tasarımı Ortaya Çıktı

iPhone X’den sonra Apple’ın çıkaracağı yeni iPhone modeli veya modelleri hakkında merak çığ gibi büyüyerek devam ediyor. Teknoloji devinin eylül ayında tanıtmasını beklediğimiz üç farklı iPhone modeli bulunuyor. Bu sene Apple üç farklı model ile kullanıcıların karşısına çıkacak. Bunlardan bir tanesi mevcut iPhone X modelinin Plus versiyonu, diğeri ise iPhone 9 olarak yerini alacak. iPhone 9 modelinde çentikli fakat çerçevesiz bir ekran bulunacağı ve arka kısmında tek kameraya sahip olacağı söyleniyor. iPhone X Plus modeli de tahmin edebileceğiniz gibi iPhone X’in daha büyük bir versiyonu olarak karşımıza çıkacak.

Apple yeni çıkaracağı cihazlar hakkındaki bilgileri sır gibi saklayan ve dışarı sızmaması konusunda oldukça titiz davranan bir şirket. Fakat cihazlar için aksesuar üreten firmalar bu konuda Apple kadar titiz davranmıyor, bu da yeni modeller için üretilen kılıflardan tasarımları hakkında bilgi almamızı sağlıyor. Yine bu şekilde bir aksesuar üreticinin kılıf görüntüleri yeni modeller hakkında birçok bilgiyi gözler önüne serdi.

Görüntüye baktığımızda teknik özellikler hakkında pek bir bilgi vermese de tasarımsal olarak birçok şeyi açıklıyor. Arka kısmında tek kamera bulunan modelin iPhone 9, boyut olarak büyük yapıda olan modelin ise iPhone X Plus olacağı düşünülüyor. Apple yeni modellerde çerçevesiz ekran yapısına geçiyor. Yani ekranın kenarlarındaki çerçeve de artık bulunmayacak. Bu şekilde nispeten boyut olarak küçük ama ekran olarak büyük cihazlar karşımıza çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir