Kapat
Teknoloji 474 views 0

iPhone Güncelleme Uyarıları Nasıl Kapatılır?

iOS güncellemeleri iPhone kullanıcılarını bazen rahatsız edebiliyor. Öyle ki günün belirli zamanlarında sürekli olarak telefonu güncellemeniz gerektiğine dair uyarılar alıyorsunuz. Bundan rahatsız olan kullanıcılar olabilir. Durum böyle olunca gelen bu güncelleme uyarılarından kurtulmanın bir yolu var mı? diye sormadan edemiyoruz.

Kullandığınız sürümden memnunsanız ve yeni güncellemelerin uyarılarını almak istemiyorsanız bunu yapmanın basit bir yolu var. Bu yolları izlediğiniz taktirde rahatsız edici güncelleme bildirimlerinden kurtulmuş olacaksınız.

5 adımda iOS güncelleme uyarılarından kurtulun.

  1. Cihazınızdan safari internet sayfasını açın.
  2. Adres çubuğuna hikay.github.io/app/NOOTA.mobileconfig bu adresi yapıştırın ve giriş yapın.
  3. Bir profil oluşturmanız istenecek, profil oluşturun ve devam edin.
  4. Cihazınızı kapatıp tekrar açın.
  5. Ayarlar> Genel> Yazılım Güncelleme giriş yapın ve güncellemeyi kontrol edin.

Bu işlemleri yaptığınızda cihazınızın yazılımının güncel olduğu uyarısını alacaksınız ve yeni yazılım güncellemelerinin bildirimleri size gelmeyecek.

Bunun nedeni ise oluşturduğunuz profil ile birlikte cihazınıza tanımlanan mevcut yazılımdır. Yani bir nevi o yazılımı kullanmak istediğinizi belgelemiş oluyorsunuz.

Tekrar güncellemeleri almak istediğinizde ise söz konusu profili silerek cihazınızı tekrar kapatıp açın. Bu işlemi yaptıktan sonra yazılım güncellemelerini almaya başlayacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir