Kapat
Genel 764 views 0

Kadınlar Erkekleri Sakallı mı Sakalsız mı Sever?

Aslına bakıldığı zaman bu çok göreceli bir konudur. Bazı kadınlar sakalsız sinekkaydı olarak sevse de bazıları erkeğin makyajı sakalıdır mantığını benimsemektedirler.

Tabi sakal seven kadınların da çok aşırı derecede sakal değil de, kirli sakal diye tabir edilen görüntüyü daha çok sevdikleri bilinmektedir. Bazı erkeklere sakal oldukça fazla yakışıyor. Bazılarıysa sakalsız daha hoş görünmektedirler. Ancak sakallı olacaksa da belli bir stili olması gerekmektedir. Keçi sakal, top sakal ya da, belli bir uzunlukta kirli sakal gibi olabilir.

Erkekte sakal çekiciliğin simgesidir. Ama tabii ki bakımlı olmak şartı ile bu çekiciliği ön plana çıkarabilir. Öylesine bırakılmış ve bakımsız sakal çoğu kadına itici gelmektedir. Ama kirli sakal ve top sakal bir erkeğe ekstra çekicilik katmaktadır. Sakalsız erkekler çocukluktan çıkmamış gibi görünürler. Sakallı erkeklerin ne kadar çekici olduğu, sakal modasının ne derece yaygın olduğuna paralel olarak ilerlemektedir.

Geçmiş yıllara bakıldığı zaman eskiden sakallı erkeklerde farklı gözle bakılırdı. Fakat gün geçtikçe değişen moda ve stil anlayışı erkeğin sakalını da etkiler oldu. Charles Darwin’in de tezinde savunduğu gibi “sayıca daha az olanın, daha çok ilgi çekeceği” sözü sakal modasının ne denli doğru olduğunu ispatlar niteliktedir.

Günümüz Kadınlar Sakallı Erkek Seviyor

Günümüz kadınlarına da bakıldığı zaman genel olarak temiz bir şekilde tıraş edilmiş sakallı erkeklerden daha çok hoşlandıkları gözlenmektedir. Sakallı erkek çekiciliği ile beraber, tercih edilmesinin ardında birçok neden bulunmaktadır. Bu nedenler kişiden kişiye farklılık göstermektedir. Sakal bir erkeğe bakıldığı zaman ilk göze çarpan noktadır bu nedenledir ki fazlası ile dikkat çekmektedir. Bu yüzden bakımlı sakal tıraşı oldukça önem arz etmektedir. Buda demek oluyor ki ilerleyen zaman diliminde kadınların artık erkeklerde arayacağı olmazsa olmaz şartlar arasında sakalları gelecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir