Kapat
Genel 549 views 0

Modanın Baş Kenti Paris,Londra ve Milano

Moda dendiği zaman akıllara ilk Paris, Londra ve Milano gelmektedir. Geçmiş yıllara baktığımız zaman ise Milano daha çok ön plana çıkmaktayken Paris ve Londra sürekli geri planda kalmaktaydı. Ancak değişen moda anlayışı ile birlikte artık Paris ve Londra Milano’ya göre daha fazla ön planda durmaktadır.

Moda dünyasını sadece moda akademisine getirmiş olduğu katkılar dâhilin de sınırlanırsa eğer kısır bir yapıyı oluşturacağından şehir ve moda beklenti grafiğini ayrı kulvar da ele almakta yarar var. Bireysel düşünce yapısı ile düşünülürse eğer Londra’nın her zaman daha yenilikçi anlayışı, Paris’in ise klasik ön görüsü ön plana çıkmaktadır. Genel anlamda bakıldığı zaman son 2 yıldır Milano sürekli geri planda kalmakta olup Paris ve Londra’ya yaklaşamamaktadır. Paris şimdilik tüm moda başkentleri arasından sıyrılıp zirvedeki yerini almış görünüyor. Ayrıca yaratıcılık konusundan da sınır tanımadığını her mecrada kanıtlamış durumda Paris modası. Tabi ki moda dünyası inişli çıkışlı bir sisteme sahip olduğu için bir sonraki adımı takip etmek oldukça zordur.

Moda çok farklı bir konudur ve her yıl farklılık göstermektedir. Ancak önümüzdeki yıllara bakıldığı zaman Paris ve Londra arasında kıyasıya bir rekabetin olacağı kesin gözüyle bakılmaktadır. Son olarak Roma’dan bahsetmeden edilemeyeceğini, Roma’nın geçmişin en ihtişamlı moda şehirlerinden birisi olduğunu söylemekte yarar vardır. İtalya denilince ilk akla gelen Milano olsa da vitrin kesinlikle Roma denilebilir. Ancak modanın sürekli değişimine fazla ayak uyduramayan Roma biraz geride kalmış durumda görünüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir