Kapat
Youtube 688 views 0

Youtube’da Markalaşmak için Neler Yapmalıyım?

Youtube’da güzel izlenme ve abone sayılarına ulaştım fakat çeşitli markalardan sponsorlu reklamlar alamıyorum diyorsanız bu makale sizin, oldukça işinize yarayacak.

  • İlk olarak fotoğrafta da gördüğünüz gibi kendinizin, bir marka olduğunu düşünmelisiniz.
  • Kanalınızın markalaşmaya uygun bir kanal olup olmadığına ve hangi markalara daha uygun olduğunu planlayın.
  • Videolarınızda paylaşacağınız videolarınızda kendi görüntünüzle mi yoksa logo ve fotoğraflarla mı süsleyeceğinize karar verin.

Yukarıda ki fotoğrafta logo ve fotoğrafları video kategorisini seçerek ilerleyen bir kanal var. Gördüğünüz üzere “Thumbnail(Küçük Resim)”’lerinin sol altında logosunu kullanıyor. Eğer ki sizde kendinizi göstermeden ilerleyecekseniz videolarınızda fazla da abartmadan, logonuzu göstermeye özen gösterin ki insanlar ve markalar sizi isminizle değil de logonuzla tanımış olsun.

Yukarıda gördüğünüz kanal ise bir çoğumuzun tanıdığı Youtube fenomeni Enes Batur Sungurtekin. Bu kanal ise videolarını yüzünü göstererek hazırlıyor. Az önceki logolu kanala istinaden farklı olarak her videonun “thumbnail(küçük resim)”’inde yüzünü göstermeye önem vermiş. Örnek verecek olursak insanların çoğu Enes Batur’un logosunu bilmezken, yüzünü ve ismini aklına kazımış durumda.

Logoyla markalaşma ve yüzünüzle markalaşma bu şekilde ayrılıyor.Yüzünüz veya logonuzu Fotoğraftaki gibi küçük resimlere kullanmak yeterli değil tabii ki de. Kanalınızın kapak fotoğrafını ve profil fotoğrafını da aynı bu şekilde düzenlemelisiniz. Bu sayede markaların veya insanların sizi tanıması çok daha kolay bir hal alacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir