Kapat
Teknoloji 367 views 0

Samsung Galaxy Flex ve Galaxy Book Ion İncelemesi

Samsung nihayet 10. nesil İntel işlemciyi taşıyan 2 önemli laptop modelini geçtiğimiz gün tanıttı. Firmanın son teknoloji ürünü laptopları QLED kalitesinde yüksek çözünürlük sunuyor. Yenilikler bununla da sınırlı değil. 600 niT parlaklık değeri olan bu bilgisayarlar 13.3 inç ve 15.6 inç olarak iki farklı ekran boyutuna sahip modeller olarak sunuluyor.

Cihazlarda 16 GB ram donanımı ve 1 TB SSD disk bulunuyor. En önemlisi de 10. Nesil İntel işlemcileridir. Cihazlarda grafiksel ve matematiksel işlem ve sunum kolaylığı sağlayan S pen Stylus kalemler var. Her iki makinede de alüminyum gövde var. Menteşeleri 360 derece dönebiliyor. Ultra hafif ve ince tasarım sayesinde kasa 1 kg’dan daha hafiftir. Bu hafifliğin nedeni seyahat eden kullanıcıların rahat etmesi ve rahatça bu bilgisayarları taşıyabilmesidir.

Samsung Galaxy Flex ve Galaxy Book Ion Teknik Özellikler

Cihazların ikisi de biyometrik güvenliğe sahip uzun ömürlü pilleri olan ve kablosuz şarjı desteklyen yapıları var. Samsung Galaxy Book Flex iki versiyona sahip, birisi 13 diğer 15 inç ekrana sahip ve teknik özellikleri şöyle sıralanıyor.

l Full HD QLED ekran

l 16 GB RAM

l 1 TB SSD

l 10. Nesil İntel İşlemci

l 720 p HD kamera

l Dahili S pen

l Stereo hoparörler

l 1.15 kg ile 1.52 Kg ağırlık

l Kablosuz şarj özelliği

l Wi-Fi 6 Teknolojisi

l Bluetooth 5.0

Samsung Galaxy Book Ion Özellikleri

l 10. Nesil İntel İşlemci

l 16 GB ram

l Nvidia Geforce Mx 250 ekran kartı

l 720 P HD kamera

l Parmak izi okuyucu

l Akıllı Stereo Hoparörler

l 0.97 Kg ağırlık

l Wi-Fi 6.0 kablosuz

l Bluetooth 5.0

l Kablosuz şarj özelliği

l 360 derece dönebilen menteşeler

Görüldüğü gibi Samsung laptop pazarına da büyük yenilikler getirecek yepyeni bir konsept ile karşımıza çıkıyor. 360 derece dönebilen menteşeler ve QLED teknolojiye sahip ekranlar, kablosuz pil şarj imkanı ve en önemlisi de 10. Nesil yeni intel işlemcilerle gelen bu makineler, laptop almayı düşünen alıcılara farklı bir boyut açıyor. Doğrusu piyasada HP Dell Sony gibi Lenovo gibi devlerin olması ve daha pasif olarak Samsung şirketinin geri planda kalması ile bir türlü ilerlemeyen sabit kalıplara sahip laptop tasarım geleneğine yeni bir soluk geliyor. Bu da yeniliklerde daima öncü olan Samsung firmasının yeni bir getirisi. Dahası önümüzdeki aylarda LG de bundan geri kalmayacak ve TV ve Smart Telefon pazarından sonra dizüstü piyasasında yer edinmek için yeni özelliklere sahip yeni düz üstü bilgisayar tasarımları ile karşımıza çıkacak. Önerimiz, eğer diz üstü makine almak istiyorsanız 2-3 ay daha beklemenizdir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir