Kapat
Genel 468 views 0

Spor Yaparken Kulağınızdan Çıkmayan Bluetooth Kulaklık Modelleri

Günümüzde her şey gibi kullandığımız kulaklıklar da daha modern daha teknolojik olmaya başladı. Bu gelişim devam ettikçe kullanıcıların da istekleri ve ihtiyaçları arttı. Şimdilerde en çok tercih edilen kulaklıklardan bir tanesi de kablosuz yani bluetooth kulaklıklar oldu. O halde son zamanların en popüler bluetooth kulaklık modelleri inceleyelim.

Kulak Üstü Bluetooth Kulaklıklar

Bu kulaklıkların en önemli özelliklerinden bir tanesi ortamdaki sesin size gelmesini engelleyerek sınırsız bir müzik deneyimi yaşatması. Hemen hemen herkesin en büyük problemidir bu durum. Müzik dinlerken ya da bir şeyler izlerken dışarının sesi kulaklıktan gelen sesi bastırır ve bu çok rahatsız edicidir. Kulak üstü kulaklıkların bir başka güzel özelliği ise diğer kulaklık modelleri gibi kulağı rahatsız eden bir başlığı olmamasıdır. Kullanıcıların bu tip kulaklıkları tercih etmesinin sebeplerinden biri de budur aslında. Cimri’de cep telefonu aksesuar modellerini inceleyebilirsiniz.

Kulak İçi Bluetooth Kulaklıklar

İnEar olarak da isimlendirilen kulak içi kulaklıkların avantajlarından bir tanesi elbette taşıma kolaylığıdır. Özellikle sporda, yürüyüşte, toplu taşımada hem yer kaplamaması hem de ortam seslerini bastırma özelliği oldukça faydalıdır. Ayrıca kulak içi kulaklıklar sub frekanslarda yani derin ve mega baslarda da oldukça başarılı olacak şekilde tasarlanmışlardır. Ses kaliteleri diğer kulaklıkların aksine kulağın iç kısmına yerleştiği için çok daha iyidir.

Standart Bluetooth Kulaklıklar

Bu kulaklıklar kulağın tam içine oturmadığı için dış sesleri pek fazla engelleyemez. Ama bu aslında pe de kötü bir özellik sayılmaz çünkü bulunduğunuz ortamdaki sesleri duyarak dışarıdan bihaber olmamanızı sağlar. Kullanımı oldukça rahattır bunun yanı sıra fiyatları da genel olarak uygundur. Ancak ses kalitesinin çok iyi olduğu söylenemez. Yine tercih edildiği takdirde eksilerinin yanında artılarının da bulunduğunu söylemek gerek.

Peki bluetooth kulaklık alırken neye dikkat etmeniz gerekiyor?

Öncelikle bilmelisiniz ki bu kulaklıklar kablosuz olduğu için minik bir bataryaları oluyor ve şarj edilmeleri gerekiyor. Haliyle almak istediğiniz kulaklıkta ilk bakacağınız özellik bataryasının ne kadar süre dayanabildiği olmalıdır. Ne kadar iyi bir bataryaya sahip olursa o kadar uzun süre kullanabilirsiniz demektir.

Ayrıca bu kulaklıkların bir de menziline dikkat etmemiz gerekiyor. Her ne kadar telefon ya da bilgisayar yanınızda olacak diye düşünseniz de menzilinden çıktığınız anda sesin kesilmesini istemiyorsanız bu önemli detayı da atlamamanızı öneririm.

Elbette seçim yaparken en çok dikkat ettiğimiz özellik fiyatıdır. Bluetooth kulaklık almaya karar verdikten ve istediğiniz modeli belirledikten sonra bütçenizi de oluşturmanız gerekmektedir. Bu konuda ise cimri.com size çok yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir