Kapat
Pratik Bilgiler 1.555 views 0

Telefondaki Resimler Bilgisayara Nasıl Aktarılır?

Gelişen teknoloji ile kullanılan araç gereç ve cihazlar zamanla değişiklik göstermiştir. Film ile çalışan fotoğraf makinaları yerini dijital fotoğraf makinalarına, dijital makinalar yerlerini akıllı telefonlara bırakmışlardır. Ancak telefon kapasitesi belirli olduğundan, çok fazla video, fotoğraf, müzik kaydetme ve depolama imkanı sağlamamaktadır. Bu sebepten kullanıcılar daha büyük depolama alanlarına bilgisayarlara yönelmişlerdir. Bilgisayar ile çekilen fotoğrafların kalitesi telefon ile çekilen kadar yüksek olmamakla birlikte, taşınabilir en ufak bilgisayar bir büyük çizgili defter boyutunda olduğundan, bilgisayar ile fotoğraf çekmek imkansız hal almaktadır.

Böyle olunca da akla gelen ilk seçenek bilgisayara resim aktarma olacaktır. Bilgisayara resim aktarmak için kullanılabilecek 4 yöntem vardır.

Bluetooth Yolu İle Resim Aktarma

Dosya ve resim aktarma için en basit ve uğraş gerektirmeyen bir yöntem olmakla birlikte, diğer yöntemlerden daha yavaş çalışmaktadır. Çoğu dizüstü bilgisayarda fabrikasyon üretimde üzerinde bulunmakla birlikte sonradan parça olarak da alınıp, portatif olarak USB yolu ile bilgisayara takılabilir. Bluetooth ile dosya alış-verişi yapmak için ilk öncelikle iki cihaz eşleştirilmelidir. Daha sonra başlat çubuğunun olduğu bölgeden, bluetooth simgesine sağ tuşa basılarak dosya al ibaresine tıklanabilir ve telefondan resim gönderilebilir. Telefona resim veya veri göndermek için de aynı yöntem izlenip, sağ tuş tıklandıktan sonra dosya gönder denilebilir veya gönderilecek dosyanın üzerinde sağ tuş yapılarak bluetooth ile gönder ibaresi ve gönderilecek cihaz seçilebilir.

USB Kablo Bağlantısı İle Resim Aktarma

Satın alınan telefonun yanında verilen şarj kabloları bu görevi görmekle birlikte, sonradan da alınabilir. Bilgisayar ile telefona bağlandıktan sonra, bilgisayarım kısmında telefonun içinden istenilen resimler bilgisayara aktarılabilir.

Micro Sd Kart İle Resim Aktarma

Gelişen teknoloji ile birlikte kullanımı oldukça azalmıştır. Telefondaki hafıza kartı çıkartılarak bilgisayara takılır. İstenilen fotoğraflar bilgisayara kopyalanabilir.

Bulut Hesap İle Resim Aktarma

Akıllı telefonların android sisteminin kullandığı bir çeşit depolama programı olup, belli bir boyuta ulaşana kadar ücretsiz kullanılabilmektedir. Telefondaki resimler bu programın “Google Drive” içerisine atılıp, bilgisayardan aynı resimler görülebilir ve kopyalanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir