Kapat
Sağlık 691 views 0

Thermage Tedavisi Nedir?

İlerleyen yaşla beraber stres ve kötü yaşam tarzı gibi etkenlerle yaşlanan cilt kendini onarması için vakit bulamaz. Cilt eski pürüzsüz ve genç görüntüsüne kavuşturmak için üst düzey teknoloji ile donatılmış cihazlarla birlikte uygulanan thermage cildi canlandırmak için kullanılmaktadır. Hastanın belirleyeceği bir zamanda tek seanslık bir uygulama yeterli olmaktadır.

Thermage Tedavisinin Uygulanma Şekilleri

21. yüzyılın başlarından geliştirilen bu teknoloji milyonlarca hastanın üzerinde uygulanmıştır. FDA’nın onayıyla birlikte onlarca ülkede giderek artan oranda uygulanan güvenli bir yöntemdir. Uygulama tıp hekimi tarafından yapılır. Cilt gerginliği için uygulanan ameliyatların aksine kesi ve dikiş gibi yöntemler uygulanmadığı için cilde herhangi bir iz kalma riski olmadan germe ve elastik görüntüsünü kazanmaya yardımcı olur. Tedavi sürecinin hemen ardından normal yaşantıya devam edilir. İhtiyaç duyulması halinde 1.5 veya 2 sene sonra tekrar uygulanabilir.

Uygulamadan faydalanmak için belirli bir sınırlama yoktur. En etkili sonucu alanlar ise deride yaşlanmayla birlikte elastikiyet kaybı ve hafif sarkmalardır. Özellikle kilo kaybından sonra oluşacak hafif sarmaklar için uygun bir yöntem olduğu görülmektedir.

Thermage Tedavisinin Uygulanma Nedenleri

Teknolojinin imkanlarından yararlanılan thermage belirli dalga boylarındaki radyo frekansları uygulanan deri altında kalojen ve elastin üretimi için uyarım yapılır. İstenilen bölgedeki bütün deri altına eşit şekilde uygulandığı için deri gerilmekte ve yer çekim etkisiyle birlikte sarkan bölgeler kendini toparlamaktadır. Bu sayede daha dinç bir görüntü elde edinmiş olmaktadır.

Tedavi uygulandıktan sonra bile etkisi görülebilen yöntemde cildin kendini onarması sürecinde kolajen ve elastin üretimi artığında asıl sonuçlar görülmeye başlar. Bu süreç yaklaşık bir hafta sürmektedir. İnsan vücudunun kendi onarım sistemi uyarılmasıyla uygulanan thermage sistemi aslında doğal onarımın hızlanması için ilk etkiyi oluşturmaktadır. Dolayısıyla iki ay gibi ortalama bir sürede istenilen sonuca ulaşılır. Tedavi öncesinde hekimle görüşmeden sonra istenilen bölgeye uygulama yapılacağı belirlenir. Yüz ve dudak çevresi gibi hassas bölgelere uygulanabileceği gibi vücut bölgelerinin de istenilen sonuçlara ulaşılabilmektedir.

Sağlık için gelişen teknolojinin olumlu etkilerinden faydalanılan bu tedavide klinikteki uzman ekiplerimiz tarafından büyük bir hassasiyetle tedavinin her aşamasına dikkat ederek uygulanmaktadır.

Kaynak : http://www.drmustafakaratas.com/thermage.html

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir