Kapat
Genel 37 views 0

Türkçe Bulgarca Çeviri

Bulgaristan’ın resmi dili olan Bulgarca Hint Avrupa dil ailesinde yer alır. Kiril alfabesi kullanılarak yazılan dil kültürel, ticari, politik, ekonomik olmak üzere farklı pek çok alanda konuşulur. Bulgaristan’da yaşayan Türk sayısının fazlalığı ve iki ülkenin sınır komşusu olması nedeniyle Türkçe Bulgarca çeviri hizmetine talep her zaman yüksektir. Eğitimli ve deneyimli tercümanlar tarafından karşılanan bu talep kapsamında kişiye özel hizmet verilir.

 

Slav dillerinden olan Bulgarca 30 harften oluşan Kiril alfabesi ile bir bütündür. Dile özgü olarak tasarlanmış olan alfabe ile çeviri yaparken dikkatli davranmak gerekir. Özellikle şehir isimleri ve özel isimler gibi kelimeler çevrilirken bu tür sözcükler olduğu gibi bırakılmalıdır. Tercümanın her iki dil için de deneyiminin bulunması ve tekniklere hakim olması çevirinin istenilen şekilde tamamlanmasını sağlar. Hem sözlü hem de yazılı çeviride alan sınırlamasının olmaması sayesinde Bulgarca ve Türkçe arasındaki aktarım sorunsuz şekilde sürdürülebilir. İsteğe bağlı olarak noter tasdikli ve yeminli tercüme desteği de verilir. Tercüme bedelinin ödenmesinde kolaylık sağlanmakta olup tüm müşterilere en uygun fiyat teklifleri yapılır.

 

Bulgarca Türkçe Çeviri

Profesyonel Bulgarca Türkçe çeviri hizmetleri ile noter onay işlemleri, dışişleri apostil işlemleri, kaymakamlık ve valilik gibi resmi kurumların işlemleri gerçekleştirilir. Panel, toplantı, nikah gibi işlemler için genellikle yeminli tercüme hizmetlerine ihtiyaç duyulur. En kaliteli tercümanlar eşliğinde yapılan bu çeviriler için hem sözlü hem de yazılı destek verilir. Buna karşılık daima en ekonomik çeviri fiyatları belirlenir. Hangi tercümenin ne kadar bütçe ile yapılacağını öğrenebilmek için internetten fiyat teklifi alınabilir. Metnin özelliklerine ve çevirinin türüne göre fiyat netleşir. Genel tercümelerde daima daha ekonomik fiyatlar verilir. Bulgarca ve Türkçe yaygın kullanılan diller olduğundan çeviriler maddi açıdan memnun edici olacaktır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.