Kapat
İnternet 601 views 0

Twitter’a Cep Telefonu Zorunluluğu Geliyor

Twitter günümüzde en büyük tartışma platformu olarak zirvede bulunuyor. Genel olarak yüksek gerilimde tartışmaların döndüğü, taciz ve trollerin yaşandığı platformda son zamanlarda söz konusu bu davranışlar oldukça artış gösterdi. Özellikle gündem ile alakalı konuların yoğunluğu ile ilgili olarak sürekli tartışmalar çıkıyor ve buna ek olarak ünlü isimler de rahatsız ediliyor. Geçmiş zamanda şirket bu konu ile alakalı rahatsız olduğunu ve önlem alacağını belirtmiş olsa da bu alanda herhangi bir adım atmamıştı.

Şirket söz konusu bu kullanıcı davranışlarının büyük bir problem olduğu ve mücadele başlangıcının yapılacağı hakkında bir blog yazısı ile bilgilendirme yaptı. Yayınlanan bu blog yazısında Twitter gündemindeki sohbetlerin sağlığı hakkında önlemler alınacağı ve temel amacın insanlara konula ilgili kaliteli bilgiyi verme olduğunu dile getirdi.

Twitter kayıtlarında cep telefonu zorunlu oluyor.

Twitter kullanıcı kaydı geçmişte oldukça kolaydı. Bir eposta adresi ile kolayca kayıt olunabiliyordu. Bu nedenle birçok kişi sahte ve spam hesaplar oluşturarak trol hesaplar ile insanları rahatsız edebiliyordu. Fakat şirket bunun önüne geçmek için kayıt esnasında cep telefonu girişini zorunlu tutacak. Bu şekilde spam hesapların oluşturulmasının önüne geçecek.

Buna ek olarak şirket hesapları bir incelemeye tabii tutuyor. Belirli etkileşim kriterlerine göre incelenecek olan hesaplar gereksiz veya kötü niyetli olarak nitelendirildiği taktirde kilitlenecek ve telefon onayı olmadan açılmayacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir