Kapat
Teknoloji 486 views 0

WhatsApp Business Özellikleri ve Kullanımı

WhatsApp Business nedir?, WhatsApp Business özellikleri, WhatsApp Business nasıl kullanılır, WhatsApp Business ne işe yarar.

Birçok teknoloji şirketi son dönemde küçük işletmeleri hedef alarak dijital ortama onları da dahil etmek için adımlar atıyor. Küçük işletmelerin çalışma hayatına yeni çözümler getirmek için atılan adımlardan bir tanesi de WhatsApp Business oldu.

Şimdilik ücretsiz olarak sunulacak bu uygulama ilk etapta Android platform için yayınlanacak, iOS için net bir tarih bulunmuyor. Ülkemizde birçok küçük ölçekli işletme aktif işleri için WhatsApp kullanıyor. WhatsApp Business uygulaması ile bu işletmelerin yükü bir hayli hafifleyecek.

WhatsApp Business uygulamasının özelliklerine bir bakalım;

  • İşletmenin tanıtımı.
  • E-posta adresi.
  • Mağaza adresi veya web site bağlantısı paylaşımı.
  • Sıkça sorulanlar ve hızlı cevap sayfası.
  • İnternet tarayıcısı üzerinden aktif kullanım.

Bu özellikler sayesinde işletmelerin mesaj trafiği hafifleyecek ve müşterilerine daha kaliteli ve hızlı hizmet sunabilecekler. Özellikle butik hesaplar ve e-ticaret yapanlar için güzel bir fırsat konumunda. Öyle ki müşteriler kafalarına takılan sorulara anlık olarak sıkça sorulanlar ve hızlı cevap sayfalarından ulaşabilirler. Bunlara ek olarak işletmeniz hakkında tüm detayları bilgileri WhatsApp hesabınız üzerinden paylaşabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir