Kapat
Teknoloji 316 views 0

WhatsApp Parmak İzi Kilidi Güncellemesi

WhatsApp, uygulamaya yeni güvenlik özellikleri ekleyerek kullanıcıların güvenini kazanıyor.

Son güncelleme ile uygulamaya yeni özellikler ve performans iyileştirmeleri eklendi. Güncelleme içerisinde Android kullanıcılarının uzun zamandır beklediği parmak izi ile kilitleme özelliği de bulunuyor. Aynı özellik iOS işletim sistemini kullanan cihazlara şubat ayında verilmişti.

Yeni özellik kullanıcıların güvenliği artıracak ve Apple’ın akıllı telefonlarındaki Touch ID ile aynı mantıkla çalışacak. Bundan sonra WhatsApp uygulamasını parmak izinizi kullanarak açabileceksiniz. Ayarlardan uygulamayı kullandıktan sonra geçen süreye göre otomatik kilitlenme komutu da verebilirsiniz.

WhatsApp parmak izi özelliğini kullanmak için Ayarlar-Hesap-Gizlilik-Parmak izi kilidi yolunu izleyebilirsiniz. Özelliği ilk defa aktif ederken parmak izinizi doğrulamanız gerecek. Bildiğiniz gibi Facebook, WhatsApp’ı bünyesinde barındırıyor. Yapılan açıklamaya göre şirket WhatsApp üzerinden biyometrik veri toplamayacak. Tarama işlemi için Android Biyometrik API’si kullanılacak.

Güncelleme aşamalı olarak yayınlandığı için henüz cihazınıza gelmemiş olabilir. Telefonunuz Android 6.0 ve üzeri bir sürüme sahipse bu güncellemeyi kısa süre içerisinde alacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir