Kapat
Teknoloji 559 views 0

Windows 10 Yeni Güncelleme Tarihi Belli Oldu

Daha önce Redstone 5 olarak isimlendirilen Windows 10 güncellemesi Microsoft tarafından duyuruldu. Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi adıyla dağıtıma sunulacak güncelleme ile birlikte Windows 10 kullanan cihazlara birçok yenilik getirilecek. Özellikle performans iyileştirmeleri barındıran güncelleme tasarımsal olarak da birkaç yenilik getirecek.

Bundan önceki güncelleme Nisan ayında yapılmıştır. Yeni güncelleme Ekim ayında geliştiriciler için dağıtıma sunulacak güncelleme kısa bir süre sonra tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Ayrıca Microsoft daha bu güncellemeyi yayınlamadan 19H1 kod adlı bir güncelleme üzerinde çalışmalar sürdürüyor. Söz konusu bu güncelleme ciddi iyileştirmeler ve tasarımsal farklılıklar içeriyor. 2019’un Nisan ayında yayınlanması beklenen bu güncellemenin detayları henüz bilinmiyor.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesinin sunduğu bazı yenilikler aşağıda listelenmiş durumda. Performans iyileştirmeleri ve arayüz değişiklikleri ile birlikte kullanıcılara sunulacak güncellemenin ne tür yenilikler getireceğini yayınlandığı zaman kapsamlı biçimde inceleyeceğiz.

Windows 10 Ekim 2018 Güncelleştirmesi Özellikleri

  • Makineler arasında eş zamanlanmış bulut tabanlı kopyalama panosu.
  • Koyu renkli Dosya Gezgini teması.
  • Yeni ekran görüntüsü alma aracı.
  • Microsoft Edge iyileştirmeleri.
  • Xbox Game Bar performans iyileştirmeleri.

Bilinen bazı önemli güncelleme özellikleri bu şekilde. Daha detaylı bir inceleme için Ekim ayını beklememiz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir