Kapat
İnternet 768 views 0

Youtube Videolar Arası Kaydırma Özelliğini Aktif Ediyor

Youtube masaüstü versiyon için yaptığı yenilikler ile sık sık gündeme geliyordu. Fakat artık mobil cihazlar içinde kullanıcı deneyimini geliştirecek yenilikler üzerinde çalışmaya başladı. Mobil cihaz kullanıcılarını rahatlatmak ve sosyal ağda daha pratik gezinti sağlamak için çalışmalar sürdüren şirket bunun için yeni güncellemeler ile geliyor. Kaydırma özelliği ile gündeme gelen Youtube kullanıcıların videolar arası geçişlerini kolaylaştıracak bir yöntem geliştirdi. Sağa ve sola kaydırma hareketleri ile artık videolar arasında çok daha kolay geçiş sağlayabileceksiniz.

Android kullanıcıları için sunulan bu yeni özellik henüz test aşamasında. Şimdilik sınırlı kişi için aktif edilen özelliğin test aşaması bittiğinde tüm kullanıcılar için yayınlanacak. Fakat bu sürenin çok fazla uzun sürmeyeceğini söyleyebiliriz.

Özelliği incelediğimizde parmak hareketleri ile geçişler yapılabildiğini görüyoruz. Örnek vermek gerekirse galerinizdeki fotoğraflarda sağa ve sola geçiş nasıl oluyorsa artık Youtube videolar arası geçişlerde bu şekilde olacak. Bir video izlerken parmağınızla sağa veya sola çektiğiniz anda bir önceki veya ilerideki videoya gidiyorsunuz. Üstelik bunu çok hızlı ve pratik bir biçimde yapabiliyorsunuz. Kullanıcı deneyimini oldukça geliştirecek olan bu yeni özellik hızlı gezinti imkanı sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir