Kapat
Teknoloji 511 views 0

iPhone X Plus Fonksiyonel Yatay Mod Özelliği ile Geliyor

Teknoloji severlerin bildiği üzere Apple Eylül ayında üç yeni iPhone modeli tanıtmaya hazırlanıyor. Bu üç yeni modelden bir tanesi iPhone X Plus modeli olacağına artık kesin gözüyle bakılıyor. Daha önceki iPhone X Plus Maketi yazımızda da bunu detaylı olarak ele almıştık. iPhone X Plus modeli 2688 x 1242 piksel çözünürlüğe sahip 6.5 inç OLED ekran ile gelecek. Şuandaki mevcut iPhone X ekran boyutunun 5.8 inç olduğunu da belirmekte fayda var. Yani yeni model ekran ve çözünürlük açısından üstün düzeyde bir deneyim sunacak.

Apple büyük ekran seven kullanıcılar için deneyimi güçlendirecek yenilikler ile geliyor. iPhone X Plus modeli ile birlikte cihazı iPad tarzında yatay kullanmaya olanak sağlayacak. Yani iPhone X Plus modelinde tüm uygulamalar rahatlıkla yatay olarak fonksiyonel biçimde kullanılabilecek. Takvim, e-mail, kişiler, notlar vs. gibi birçok temel uygulamayı da fonksiyonel olarak kullanmayı sağlayan bu yeni özellik ile birlikte iPad deneyimi sunulacak.

İddialar doğru çıkarsa söz konusu bu özellik pek çok kullanıcının işine yarayacak. iPad’in sunduğu tüm avantajlar akıllı telefona taşınmış olacak. Buda gerek günlük hayat gerekse iş hayatında büyük kolaylıklar sağlayacak. Eskiden sadece yatay ekran destekleyen uygulamalar yatay olarak kullanılırken artık iPhone X Plus’da bulunan tüm içerikler yatay ve fonksiyonel bir biçimde kullanımda olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir