Kapat
Genel 341 views 0

Zarif Kelimesi Anlamı

Hoşluk, güzel, nazik, göze hoş gelen, zarafet içeren, güzel görünümlü.

 Zarif Kelimesi Ne Demek?

Zarafet içeren kişi ve objeler için kullanılan zarif kelimesi hoşluğun anlatım biçimidir. Konuşması ve davranışları beğenilen, hoş kişiler için zarif kelimesi kullanılmaktadır. Kelime anlamı bakımından beğenilen her türlü şey için de söylenilebilir. Zariflik, kişinin hal ve hareketleri ile ölçülmektedir. Kişi nazik hareketlerde bulunduğu zaman ona zarif denilmektedir. Zarif ne demek sorusu için temelde verilen cevap hoş ve göze güzel gelen olsa da içerisinde pek çok anlam barındırmaktadır.

Zarif nedir sorusu kime denir şeklinde de sorulmaktadır. Zarif davranışları beğenilen kimseye karşı kullanılmaktadır. Aynı zamanda beğenilen obje ve eşyalara da söylenilebilir. Bu kelime anlamı tamamen güzelliğin ve saflığın anlatım şeklidir. Sıfat olarak kullanıldığı gibi aynı zamanda bir şeyi belirtmek için de zarif kelimesi kullanılabilir. Zarif nedir sorusuna verilecek en net cevap ise budur. İnceliğin göstergesi olarak kullanılan kelimelerden bir tanesidir. Kadın ve erkekler için de kullanılmaktadır. Kelimede önemli olan davranış ve görünümdür.

 Zarif Kelimesi Kimler İçin Kullanılır?

Zarif ne demek sorusuna ilk olarak kimler için kullanıldığı açıklanmalıdır. Zariflik bir yaşam biçimidir. Bu yaşam biçimini benimsemiş herkes için zarif kelimesi kullanılmaktadır. Kelime anlamı bakımından incelik ve hoşluk gösteren kimselere söylenir. Bir kişi karşısındaki kişiden hoşlandığı zaman duygularını zariflik ile belirtebilir. Çoğunlukla kişiler için kullanılan bu kelime tam anlamıyla iltifat sözcüklerinden birisidir. Bu kelime bir şeyi ve durumu beğendiğinizi anlatmak için yardımcı olacaktır. Zariflik göstergesi bulunan herkes için bu kelime kullanılmaktadır.

Zarif kelimesi yalnızca insanlar için değil nesneler için de kullanılır. Beğenilen bir tablo, vazo ya da herhangi bir eşyanın zarafet içerisinde ve ince olması bu kelime için uygun bir anlatımdır. Göze hitap eden her türlü nesne için zarif kelimesi kullanılabilir. Bir nevi anlatım dilindeki inceliktir. Konuşma şekli ince ve nazik olan kişilere karşı zariflik kelimesi sarf edilebilir. Beğenilen bir durumu daha iyi anlatmak ve net bir şekilde karşı tarafa hissettirmek için zarif kelimesi kullanılmaktadır.

Kaynak : https://www.zarif.net/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir