Kapat
Pratik Bilgiler 504 views 0

Akıllı Telefonlarda Yeterli Alan Yok Hatası (Çözümlü)

Cihazınızda aldığınız yeterli alan yok hatası adından da belli olduğu gibi telefonunuzda indireceğiniz veya yüklemeye çalıştığınız dosyanın boyutunda yer olmadığı için ortaya çıkan bir hatadır. Bu hatanın en kolay çözümü telefonunuzda bulunan gereksiz dosyaları silmektir. Ancak bunun dışında olan bir kaç hata çözümü de mevcuttur.

1-Telefondaki Gereksiz Dosyaları Silmek

En basit yolu anlatmak ile başlayalım. Bu yöntem oldukça basittir. Artık kullanmadığınız uygulamaları kaldırarak başlayabilirsiniz. Eğer aynı hatayı almaya devam ediyorsanız biraz daha temizlemeniz gerekmektedir. Örneğin gereksiz gördüğünüz ses kayıtları, dinlemediğiniz müzik dosyaları, gereksiz olan birkaç resmi silerek bu hatadan kurtulabilirsiniz.

2-Telefon İçin Ek Bir Hafıza Kartı Almak

Telefondaki hiç bir şeyi silmek istemiyorsanız bir hafıza kartı alarak istediğiniz dosyaları oraya taşıyabilirsiniz veya hafıza kartını yeni dosyalarınız için kullanabilirsiniz. Ancak bazı telefonlarda hafıza kartı için soket bulunmamaktadır böyle bir telefona sahipseniz telefonlar için üretilen harici diskler mevcuttur bunlardan birini kullanmak da işinizi kolaylaştırabilir.

3-Telefon İçin İnternet Depolamalarını Kullanmak

Bunun için en ideal olan uygulama Google Drive’dır. Bu uygulama ücretsiz olarak depolamak için size 15 gb alan veriyor. 15 gb üzeri için ise belli ücretlendirmelerde bulunuyor. Bunu kullanmak istemiyorsanız kullandığınız telefon operatörlerinizin sizler için geliştirdikleri akıllı depo uygulamaları vardır. Bu operatörlere göre değişkenlik gösteren depo boyutları vardır.

4-İnternet Üzerinden Temizleme Dosyaları İndirmek

En bilindik olan uygulamalar içinde yer alan Clean Master uygulamasını tercih edebilirsiniz. Yaklaşık 14 mb boyutunda olan bu uygulama telefonunuzda bulduğu gereksiz dosyaları temizler. Size belli bir miktar yer açmak için yaralı olan bir uygulamadır. Eğer bunu indiremiyorsanız bir dosyayı silin ve bu uygulamayı kullandıktan sonra tekrar yükleyin.

5- Bazı Uygulamaları Silip Tekrar Yükleme

Çoğu uygulama sürekli güncellenmektedir. Bu güncellemeler ek paketler halinde geldiği için mevcut boyutun üstüne sürekli eklenmektedir. Fakat uygulamayı silip en güncel halini tekrar yüklerseniz hem uygulama boyutu daha düşük olacaktır hem de uygulama içinde bulundurduğu gereksiz dosyaları atmış olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir