Kapat
Pratik Bilgiler 484 views 0

Borsada En Çok Kazandıran Hisseler Nelerdir?

ASELSAN

Son yıllarda ASELSAN borsada işlem hacmiyle dikkati üzerine çekmeyi başarmıştır. Borsadaki genel düşüşe paralel olarak gerçekleştireceği ikinci halka arz ile birlikte en çok kazandıran hisseler arasında yer almaktadır. Şirket, savunma sanayi için ürettiği ürünlerin başarıya ulaşmasıyla birlikte yurt dışında sipariş almaya başlamaktadır. Bu gelişmelerde artış yaşanması gelecekte borsa ortaklarına kar dağıtımı yapılacağı sırada yatırımlar arasında en çok kazandıran hisseler arasında yer alır.

Doğan Holding 

Geçtiğimiz haftalarda Demirören Holdingin Doğan Medya Grubuna satın alacağının duyurulmasının ardından hisselerde yaşanan artışla birlikte birçok yatırımcılara kazanç sağlamıştır. Satış işlemlerinin gerçekleşmesi bundan sonraki faaliyetinde izlenebilecek kar gelirleriyle sermayesini genişleyeceği ve daha fazla yatırımcıya yarar sağlayacaktır.

T. Halk Bankası

Amerika’nın, İran’a uygulanan ambargodan kaynaklı yaşanan sıkıntılar geçen günlerde ABD’den yapılan açıklamalar bir anda Halk Bank fiyatlarının yükselmesine yol açmıştır. Hisse senedinin yanı sıra vadeli sözleşmelerde de kazanç sağlamıştır. Bu gelişmelerin bir arada yaşanmasıyla birlikte en çok kazandıran hisseler arasında yerini almıştır.

VESTEL

Gelecekte elektrikli araçların batarya üretimi için yatırım atılımlarını atması ve Avrupa pazarında TV satışlarındaki potansiyelinde yükselme yaşanmıştır. VESTEL, Güney Kore’nin beyaz eşya üreticisi şirketi satın almak amacıyla teklif vermesi, şirketin küresel pazarlarda söz sahibi olma vizyonu taşıması beklentileri arttırmaktadır. Bu gelişme şirketin gelecekte açıklayacağı karlılık orandaki artış en çok kazandıran hisse senetleri arasında yerini korumaktadır.

TÜRK HAVA YOLLARI                                                                                                                   

Türk Hava Yolları borsa İstanbul da en fazla işlem hacmine sahip hisseler unvanını elinde bulundurmaktadır. Avrupa’da en çok büyüyen yolcu sayısına ve en fazla noktaya uçmasıyla birlikte dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Şirketin kazançlarının artması da yatırımcılar arasında en çok kazandıran hisselerden biri olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir