Kapat
Pratik Bilgiler 385 views 0

Bulaşık Makinesi Pervaneleri Dönmüyor Sorunu ve Çözümü

Bulaşık makineniz suyu aldıktan sonra programına göre otomatik olarak, içerisinde bulunan pervaneleri aracılığıyla bulaşıklara su püskürtme sağlar. Bu şekilde yıkama işlemi başlatılır. Ancak bulaşık makinesinin pervaneleri dönmez ise kesinlikle bulaşık makinesinin kullanımını gerçekleştiremezsiniz. Çünkü bulaşık makinenizde yıkama işlemi yalnızca suyun pervaneler vasıtası ile püskürtülmesi sonucunda gerçekleştirilebilir. Bu nedenle bulaşık makinenizin pervaneleri dönmüyor ise mutlaka profesyonel Göztepe Arçelik Servisi hizmetlerinden yardım almalısınız.

Bulaşık Makinesi Pervaneleri Neden Dönmez

Bulaşık makinenizde yıkama işleminin ana faktörlerinden birisi olan alt ve üst pervanelerin dönmemesi sorununa yol açabilecek birden fazla etken vardır. Bulaşık makinenizde pervanelerin dönmemesi;

Devir daim pompası arızalanmış olabilir.

Pervaneler yerinden çıkmış olabilir.

Pervaneler kırılmış olabilir.

Şeklindeki faktörlerden kaynaklı olabilir. Bu durumda bulaşık makineniz çalışmayacak ve yıkama işlemini gerçekleştiremeyecektir.

Bulaşık Makinesi Pervane Dönmemesi Sorununun Çözümü

Bulaşık makinenizin pervanesi yukarıda belirtilen nedenlerden birisinden kaynaklı olarak dönmüyor ve makineniz çalışmıyor ise mutlaka profesyonel Örnek Mahallesi  Arçelik Servisi merkezi profesyonel hizmetlerinden yardım alınması gerekmektedir. Bulaşık makinesi pervanenin dönmemesi sorunu için;

Devir daim pompası arızalanması durumunda devir dair pompası yerinden sökülerek, yenisi ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Pervaneler, bulaşıkların hatalı yerleştirilmesinden kaynaklı olarak dönüş sırasında çarptığından yerinden çıkabilir. Bu durumda bulaşık makinesinin yerinden çıkan pervaneleri yerine takılmalıdır.

Bulaşıkların hatalı yerleştirilmesi durumunda pervaneler çarparak, kırılabilir. Bu durumda bulaşık makinenizin kırılan pervaneleri sökülerek, yeni ve orijinal yedekleri takılır.

Bu işlemler ile bulaşık makinenizin pervane dönmemesi sorununun çözümü sağlanarak, bulaşık makinenizin kullanımını sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgurlu Arçelik Servisi uzman teknikerlerimiz, bulaşık makinenizin pervanelerinde sıkışma, kırılma ve yerinden çıkma gibi kullanım kaynaklı sorunlara dikkat ederek, kullanım gerçekleştirilmesini tavsiye ediyor. Bulaşık makinesinin içerisindeki bulaşık yerleşimini doğru şekilde gerçekleştirerek, bulaşık makinesinin pervanesinin sorunsuz şekilde dönüş ve püskürtme işlemini yerine getirmesi sağlanmalıdır. Böylelikle hem daha kaliteli hem de daha sorunsuz bir yıkama gerçekleştirebilirsiniz. Bulaşık makinesindeki hatalı yıkamaya bağlı olarak çok ciddi teknik sorunlar ile karşı karşıya kalmanıza neden olabilir. Bu yüzden kullanım önerilerine dikkat ederek, bulaşık makinesi kullanımı gerçekleştirilmesi gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir