Kapat
İnternet 497 views 0

Ev İnternetini 2 Kat Hızlandırmanın Yolları

İnternet hızının sorunları firmaların yanı sıra kullandığınız modem ve bilgisayarla da alakalı olabilir.

Modeminizi Evin Merkezine Yerleştirin

İnternetinizde ki yavaşlık sinyallerden kaynaklanıyor olabilir. Sinyaller ne kadar güçlü olursa internetiniz o kadar hızlı olabilir. Bu sorunu çözmek için uzun bağlantı kabloları edinebilirsiniz.

Cihazı Sürekli Açıkta Tutun, Kapalı Yerlere Koymayın

Modeminizi iki nesne arasına sıkıştırmayın. Dolaplar, kutular sinyallerin yavaşlamasına sebebiyet gösterebilir. Duvar dibine bırakmamanızda da fayda olacaktır.

Modeminizi Diğer Elektronik Eşyalardan Uzakta Tutun

Diğer elektronik eşyalar (televizyon, telefon, buzdolabı, çamaşır makinesi vb.) da sinyalin yavaşlamasına neden olur.

İnternetinizin Şifresini Değiştirin

İnternet şifreniz başka biri tarafından ele geçmiş olabilir. Cihazınıza bağlı aygıtları kontrol edin, yabancı aygıt varsa şifrenizi değiştirin.

Yazılımlarınızı Güncelleyin

Bilgisayar ve modeminizin yazılımlarını güncellemeniz de internete bağlanma hızını değiştirebilir.

Sinyal Gücünü Ölçün

Pek çok uygulama modeminizin sinyallerini ölçebilir. Bu uygulamalar evin internet haritasını çıkarır ve sinyalin evdeki hangi bölümde az olduğunu tespit eder. Bu uygulamalar modeminizi hangi tarafta kullanmanız gerektiği konusunda size fayda sağlar.

Modem Cihazını Yerde Bırakmayın

Sinyaller beton, çimento, fayans gibi katı maddelerde kolay nüfuz edemeyebilir. Cihazınız bu gibi yerlerde bulunuyorsa internet hızınız yavaşlar. Cihazınızı yerden birkaç metre yükseğe koymanızda fayda olabilir. Masanın üstü veya kitaplık gibi yerlere koymanız daha iyi sonuç verecektir.

Servis Sağlayıcınızı Kontrol Edin

Sorununuz modemde mi yoksa internet firmasında mı olduğunu anlamak için wifi üzerinden hız testi yaparak buna çözüm getirebilirsiniz.

İnternetinizi hızlandırma için yukarıdaki çözümleri dikkate alıp uyguladıysanız ve bir çözüm elde edemediyseniz modem cihazınızı değiştirmenizde fayda vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir