Kapat
Pratik Bilgiler 617 views 0

Konum Nasıl Atılır? Konum Atma Yöntemleri

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte hayatınızın her alanında çeşitli kolaylıklar yaşanır hale gelmiştir. Bu kolaylıkların arasında ise eskiden yapılan yer tariflerinin son bulması ile şimdi konum nasıl atılır sorusuna yanıt vermeye çalışacağız. Bir yerde bulunduğunuzda oraya gelmek isteyen birisine yer tarif etmek yerine tam olarak nerede olduğunuzu gösteren akıllı cihaz konumlarından yararlanabilirsiniz.

Konum Atılan Programlar

Navigasyon özelliğinin açık olması ve sizin bunu paylaşmak istediğiniz programın kullanılır olması halinde telefonunuzdan bulunduğunuz konumu başkaları ile paylaşabilirsiniz. Konum nasıl atılır sorusunun cevabı ise oldukça pratiktir. Bulunduğunuz yeri birisi ile paylaşmak için kullanabileceğiniz konum programları bulunur. Bu programlar sayesinde doğruluk seviyesinin neredeyse kesine yakın olduğu konumların yollanması mümkündür. Bunun için en sık kullanılan programlar ise Whatsapp veya Messenger isimli programlardır. Bu programlar sayesinde hata payı en az seviyede konum atılması olanağı bulunur.

Nasıl Konum Yollanır?

Telefonunuzdan birisine konum yollamak için Whatsapp üzerinden konum yollamak istediğinizde o kişinin telefon rehberinizde ekli ve uygulamayı kullanıyor olması gerekir. Bundan emin olduktan sonra uygulamayı kullanmak için internet erişimi de gerekecektir. İnternet erişiminden emin olduktan sonra telefonunuzun veya akıllı cihazınızın navigasyon özelliğini de açık duruma getirmelisiniz. Ardından uygulamaya gelerek konum yollamak istediğiniz kişinin isminin üzerine tıklayarak bir sohbet ekranı açınız. Sohbet ekranının hemen sağ üst köşesinde bulunan üç nokta aracılığı ile seçenekleri açabilirsiniz. Seçenekler arasında konum olana tıklamalısınız. Konum alınması için bir kaç saniye kadar beklemeniz gerekebilir. Ardından konum paylaşımı için izniniz istenir ve konum karşı tarafa gönderilir.

Gönderilen Konumu Anlamak

Uygulama aracılığı ile gönderilen konum bir harita özetinden oluşur. Google tabanlı Maps uygulamasına benzeyen bir yapıdadır. Telefonunuza gelen görüntüye tıkladığınızda hemen açılacaktır. Araç ile gitmeniz veya bilmediğiniz bir yer olması halinde ise telefonunuzdaki harita programları ile birlikte açabilir ve buradan sesli şekilde tarif alabilirsiniz. Haritaların güncellenme durumuna bağlı olarak bazen bir kaç kilometreye kadar değişiklik olma durumu yaşanabilir. Bunun haricinde yollanan noktaya kadar ulaşmanız sağlanır. Bu sayede kolaylıkla haritada yer alan yere hızlıca varabilirsiniz.

Kaynak: https://www.teknocard.com/whatsapptan-konum-nasil-atilir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir