Kapat
Sağlık 623 views 0

Ünlülerin Formlarını Koruma Yolları

Ünlüler formlarını nasıl korur?, Formda kalma teknikleri, Kiloyu koruma teknikleri.

Kilo almak, çoğu kişinin en çok sorun yaşadığı problemlerden birisidir. Özellikle de zayıflamak isteyenler bir türlü zayıflayamaması ve kendini diğer kişilerden dışlanmış görüp içine kapanık olması kilo verememe problemini de beraberinden getirmektedir. Bu konuda binlerce diyet önerileri, zayıflama yöntemleri ve diyet listeleri mevcuttur ancak; bu öneriler kişiden kişiye farklılık göstermektedir.

Bir başka konu ise kilo sorunu yaşayan kişilerin aynı durumdan muzdarip olan ünlülerin formunu nasıl koruduğudur? Şimdi gelin hep birlikte ünlüler formlarını nasıl koruyor inceleyelim…
Bazı ünlüler sürekli pilates yaparak formlarını korumaktadır. Bazıları ise yaşam koçları desteği ile form tutmaktadırlar. Bunlarla birlikte farklı alternatif form tutma teknikleri de vardır ünlülerin.

Boru Dansı

Asena Erkin, Didem Soydan ve Ajda Pekkan gibi ünlülerin en çok tercih ettiği form tutma tekniğidir. Yürürken, yüzerken ve koşarken ne kadar çok zorlanıp kalori ve yağ yakıyorsak boru dansı ile de bu kadar çok yağ yakımı ve kalori verme imkânı mevcuttur.

Pilates

Pilates denince akla ilk Ebru Şallı ve Özge Ulusoy gelmektedir. Bunları takip ettiğiniz zaman ne kadar fit ve güzel fiziğe sahip olduklarını görmektesiniz. İşte böyle fit kalmalarının nedeni sürekli pilates yapmaktan geçiyor.

Kick Boks

Kick Boks kimine göre biraz tuhaf gelse de birçok ünlü bayan bu sporu aktif olarak kullanmaktadır. Bu sayede fazla kilolarından kurtulup form tutmaktadırlar. Başta İvana Sert olmak üzere, Burcu Esmersoy, Akasya Aslıtürkmen ve Pamela Spanca Kick Boks sayesinde sağlıklı bir şekilde form tutmaktadırlar.

Bisiklet Sürmek

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve form tutmak adına en iyi aktivitelerden birisidir bisiklet sürmek. Halit Ergenç ve Bennu Gerede gibi isimler bisiklet sürme sayesinde saatte 700 kalori yakmaktadırlar.

Kutuda Yemek

Bir diğer ilginç form tutma yöntemi ise kutuda yemek servisidir. Bunu kullanan ünlüler ise; Seda Sayan, Metin Arolat, Ebru Destan ve Ece Erkendir. Peki, nedir bu kutuda yemek? Diyetisyenlerinde kalori hesabına göre 5 öğün olarak hazırlanmaktadır. İstediğiniz adrese gelmektedir. Sizin yerinize sağlıklı, kilo yapmayan ve formda tutan yiyecekleri hazırlayıp kapınıza kadar getiren bir yemek servisidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir