Kapat
Webmaster 1.947 views 0

İnternet Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadardır?

E-ticaret Sitesi Kurma Maliyeti Ne Kadardır?

İnternet siteleri alışveriş, ticaret, blog, haber, moda ve daha birçok konuda bilgi sahibi olabilmek için günümüzün en ileri bilgi platformlarıdır. E-ticaret sitesi kuracaklar 400 TL den 4000 TL ücretlere kadar farklı fiyat aralıkları ile karşılaşır. E-ticaret sitenizin ürün hacmi, trafiği, 3d ödeme, müşteri sepeti, teknik destek, üyelik gibi özellikleri sitenizin fiyatında farklılıklara neden olan etmenlerdir. Kuracağınız sitenin tasarımı bittikten sonra yapmanız gereken tek şey sitenizi yönetmektir. Unutmamak gerekir ki güzel tasarlanmış bir site satışlarınızı artıracaktır. Sizde profesyonel bir yardım alarak e-ticaret siteniz ile satış yapabilirsiniz.

Blog, Haber, Paylaşım Siteleri Kurma Maliyeti Nedir?

Arağınız blog tarzı paylaşım siteleri ise e-ticaret sitelerinden daha uygun fiyatlara sitenizi oluşturabilirsiniz. Bloğunuz için güzel, renkli bir ara yüz, bol bol ilgi çeken içerik ile artık sizde bir blogger olabilirsiniz. Blog dışında haber sitesi, forum, bilimsel araştırma, makale ve ödev sitesi gibi farklı siteleri de isteğiniz üzerine tasarlattırabilirsiniz. Sitenizi başlangıçta 750 TL gibi bir maliyet ile tasarlattırıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Tıklanma sayınız istediğiniz seviyelere gelince ve sitenizin artan trafiği artınca altyapınızı geliştirebilirsiniz. Daha sonra uygun bir domain adı ve siteniz için gerekli hosting hizmeti satın alarak profesyonel bir site sahibi olabilirsiniz.

Ücretsiz Site Kurma Mümkün Mü?

İnternet sitenizi profesyonel yardımla kurulabileceğiniz gibi ücretsiz olarak kendi bilginizle de kurabilirsiniz. Kodlama bilginiz iyi ise bunu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak kodlama bilmeyenler için godaddy, wordpress, wix gibi siteler sıfır maliyet ile site kurmanıza olanak sağlar. Birçok profesyonel site wordpress temaları üzerinden tasarlanmıştır. Hiç kodlama bilgisine sahip olmadan tut çek yapıştır şeklinde sitenizi özgün olarak tasarlayabilirsiniz. Dilerseniz hazır temalardan birini seçebilir, tasarımınızı hazır temalar üzerinden yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir