Kapat
Youtube 1.151 views 0

Youtube Kanalındaki Abonelerin Önemi

Youtube sizin kanalınızı daha çok veya daha az önermeye başlamadan önce abonelerinizin davranışlarına bakıp kararını öyle veriyor. Hadi daha açıklayıcı olarak ne demek istediğimi anlatayım.

Youtube’un en çok dikkat ettiği konu sizin kanalınıza abone olan kişilerin videolarınızla ve sizin abonelerinizle ne kadar etkileşim içinde olduğunuzdur. Bu yüzden de Youtube kanalınızda ki Analytics bölümünü bol bol takip etmelisiniz.

Analytics’te nereye dikkat etmeliyim diye soracak olursanız.

Kitleyi Elde Tutma

Youtube’da paylaştığınız videonun, bir kişi tarafından ortalama olarak ne kadar izlendiğini gösteren bölümdür. Bu bölümde ortalama izlenme süreniz %0-20 arasında değişiyorsa Youtube için kötü bir kanalsınız demektir ve videolarını az önerir. %20-50 arasında değişiyorsa Youtube için orta derece bir kanalsınız demektir ve videolarınızı orta derecede önermeye başlar. Eğer bu yüzde 50’den fazlaysa Youtube’un gözünde çok değerli bir kanalsınız,tebrikler. Videolarınız bolca önerilmeye başlamıştır bile. Bu izlenme oranını arttırmak için daha ilgi çekici, insanların sıkılmadan izleyebileceği içerikler üretmelisiniz. Ufak tefek düzenlemelerle (ses efekti,görsel efekt vb.) kitlenizi videonuz da çok daha uzun sürelerce tutabilirsiniz.

Beğeni ve Yorum

Paylaştığınız videoda aldığınız beğeni ve yorumlar Youtube’un gözünde çok önemli rol oynamaktadır. Örneğin bir video paylaştınız bu videonun içinde kesinlikle izleyenleri teşvik etsin diye beğeni ve yorum yapmayı unutmayın gibisinden bir cümle söyleyin. Atılan bu yorumlara elinizden geldiğince cevap verin ki izleyicilerinde hoşuna gitsin yorumlarınızı ve beğenilerini hiçbir zaman eksik etmesinler. Böylelikle dolaylı yoldan hem siz hem de onlar mutlu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir