Kapat
Youtube 1.146 views 0

Youtube Trafiğinin Gerçek Hit Kaynakları

Youtube’da daha başarılı bir kanal olabilmeniz için trafiğin nasıl daha fazla sağlandığını öğrenmelisiniz. Bu makalede başlıktan da anladığınız gibi Youtube’da asıl trafik kaynağının nerden geldiğinden bahsedeceğiz.

Öncelikle hesabınızdan analytics seçeneğinden trafik kaynakları bölümüne girerek yazıyla birlikte kendi kanal istatistiklerinizi de takip etmenizi öneriyorum.

Yukarıda örnek bir kanal istatistikleri bulunmaktadır. İzlenme süresinin en çok geldiği yer %59 oranla “Önerilen Videolar” eğer sizin kanalızdaki oranda %50 ve üzeriyse başarılı bir kanalsınız demektir. %50 altıysa maalesef aynı şeyi söyleyemeyeceğim. “Youtube’da Doğru Başlık, Açıklama ve Etiket Seçimi” isimli makalemizi okumanızı öneririm, o makalede bahsedilen her şeyi yaptıktan sonra bu oranınızın büyük bir ivmeyle arttığını fark edeceksiniz. “Göz Atma Özellikleri” sekmesi nin oranı %19 bunun karşılığı ise kanalınıza abone olup video paylaştığınızdaki bildirimle kanalınıza gelip videonuzu izleyen kişileri göstermektedir.

Örneğin 10.000 aboneli bir kanala sahipseniz 1.900 görüntülenme abonelerden gelirken 5.900 izlenme ise abone olmayan izleyicilerden gelmektedir. “Göz Atma Özellikleri” kısmında ise %7’nin üstünde bir orana sahipseniz buda gayet iyi bir rakamdır. Bir çoğu büyük youtuberin bu oranı %7 – %30 arası değişim göstermektedir. “Youtube arama” kısmına gelecek olursak bu oranı %5’in üstüne çıkarabildiyseniz yine aynı şekilde başarılı bir kanalsınız demektir. Bu ise anlayacağınız üzere youtube’da anahtar kelime yazıp arayarak sizin videonuza tıklayan kişi sayısını göstermektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir