Kapat
Youtube 1.320 views 0

Youtube Nasıl Fazla İzlenirim?

Youtube platformunda videonuz daha çok tıklansın ister miydiniz? Eğer cevabınız evet ise, az sonra vereceğim basit formül ile hepinizin videosu yüksek izlenme sayılarına ulaşacak.

Clickbait Başlık Koyma

Clickbait, Türkçeleştirilmiş haliyle tık tuzağı videoların izlenmesinde çok önemli rol oynamaktadır. Tık tuzaklı başlıktan kasıt olarak şöyle örnek vereyim.

Diyelim ki SİMS 4 videosu çekiyorsunuz. Bu halde koymanız gereken başlık SİMS 4 oynuyorum değil.“ HAMİLE KALDIM ( The Sims 4 )” şeklinde yapabilirsiniz. Erkekler için pek uygun bir başlık değil fakat mantığı anlamanız için örneklendirdim. Eğer ki bu şekilde tık tuzaklı başlık koyarsanız daha çok dikkat çekeceği için izlenme sayıları kat ve kat artacaktır. Sonunda parantez içinde bulunan “ The Sims 4“ yazısı ise videonuzun Youtube platformundaki SEO kurallarına uygun olmasını sağlayan bir başlık oluyor.

İlgi Çekici Thumbnail

Thumbnail, Türkçeleştirilmiş haliyle küçük resim, videoya tıklamadan önceki ana sayfada bulunan ufak resme denmektedir. Küçük resimlerde en az başlık kadar önemlidir. Tık tuzaklı olan “HAMİLE KALDIM (The Sims 4) isimli başlığı koyduğunuzu var sayalım. Buna küçük resim olarak eğer kadınsanız kendinize ufak düzenlemelerle hamile görüntüsü verebilirsiniz veya oyundan bir karakterin hamile olan görüntüsünü koyabilirsiniz. 1.Seçeneği seçmeniz videonun daha çok izlenmesi açısından çok daha fazla ilgi çekici olacaktır.

Backlink Sağlama

Backlink paylaştığınız videoyu herhangi bir başka sosyal medya veya sitede paylaşmaya denmektedir. Videonuza backlink uyguladığınızda videonuz Google tarafından daha ön plana çıkarılıp dolaylı yoldan yine izlenme kazanmanızı sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir