Kapat
Youtube 1.398 views 0

Youtube Abonelere Daha Fazla Bildirim Gönderme

Bu makale birçoğu kişinin de sıkıntısı olan “Youtube’da video paylaşınca abonelerime bildirim gitmiyor.” Derdine çare niteliğinde olacak. Az sonra vereceğim taktikleri düzenli olarak uyguladığınız taktirde kanalınızın 1 ay içinde aboneleriniz tarafından daha çok izlendiğini fark edebileceksiniz.

Youtube’un algoritmasın da olan bir sıkıntı olduğunu düşünen arkadaşlar böyle bir şey yok öncelikle bunu unutmalısınız. Youtube burada da akıllıca bir algoritma kurarak izleyicileriyle daha çok etkileşim halinde olan kanalların abonelerine daha çok bildirim gönderiyor.

Peki ama nasıl ?

  • Videoyu paylaştığınızı göz önünde bulunduralım. Bundan sonra ki adımda gelen yorumlara elinizden geldiğince cevap vermeye çalışın. Videonun yorumlarına cevap verdiğiniz de Youtube kanalınızdaki abonelerinizle daha çok ilgilendiğinizi düşünüp daha çok bildirim göndermeye başlıyor.
  • Aynı şekilde cevap veremeyeceğiniz yorumlarda olacaktır. Bunları da asla es geçmemeye çalışıp kalp atmaya çalışın, çünkü aynı şekilde yoruma kalp atmakta bir etkileşim olduğu için Youtube bir kere daha bildirim gönderiyor.
  • Yeni gelen özellikle paylaştığınız videoyu durum olarak tekrardan abonelikler kısmında paylaşabiliyorsunuz. Bu özelliği şöyle kullanacaksınız, Videoyu saat 16.00’da paylaştığınızı düşünürsek saat 19.00’da yani yaklaşık 3 saat sonra videoyu durum olarak tekrar paylaşın. Buda abonelerinizin görmesini sağlayarak daha çok izlenmenizi sağlayacaktır.
  • Son ve önemli diğer taktik ise Videoyu 16.00’da paylaşmıştınız bu sefer de saat 18.00 civarlarında kendi paylaştığınız videoyu beğenirseniz Youtube abonelerinize bir kere daha bildirim gönderecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir