Kapat
Youtube 1.534 views 0

Youtube Benzer Kanalları Takip Etme Stratejisi

Bu yazımızda kanal takip taktiğiyle Youtube’da çok daha hızlı bir şekilde artış gösterebileceksiniz.

Örneğin bir oyun kanalı olup GTA 5 videosu çekeceğinizi varsayalım. İlk başta yapmanız gereken sizin abone ve izlenme sayınıza yakın kanalların videoyu ne tarzda çektiklerine göz atın. En çok izlenme alan videosu hangisiyse demek oluyor ki insanlar bu videoyu beğeniyor ve izliyor. Sizde olabildiğince bu içerikte bir video çekmelisiniz. Sizin çapınızdaki kanalların tümünü bir hesaptan takip edin ve onların videoyu paylaştığı zamandan sonra en geç 1 gün içinde paylaşmaya çalışın.

Paylaşırken de dikkat etmeniz gereken noktalar şunlar ;

  • Video başlığınızı rakip kanalla benzer koymaya çalışın örneğin rakip kanal “ GTA 5’TE TRENİ 100 İNSANLA DURDURMA “ isimli video paylaşmış sizde bu tarz bir içerik çekip “ GTA 5’TE KAÇ İNSAN TRENİ DURDURABİLİR ? “ tarzında bir başlık koyabilirsiniz.
  • Videonun açıklamasındaki ilk 2 satırı rakip kanalın yazdığı açıklamaya benzer yazmaya çalışın. Önce ki makalemizde açıklamadaki ilk 2 satırın öneminden bahsetmiştik ona da göz atabilirsiniz.
  • vidIQ programı yardımıyla rakip kanalın videosunun etiketlerini kopyalayıp, videonuza da uygun olabilecek niteliği taşıyan etiketleri videonuzda kullanın.
  • Videonuzla ilgili olabildiğince ilgi çekici bir Thumbnail (Küçük Resim) koyun. Asla unutmayın en önemlisi küçük resim, örneğin sizin ürününüz istediği kadar kaliteli olsun siz o ürünün reklamını, sunumunu düzgün yapamadıktan sonra bir anlamı olmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir