Kapat
Youtube 763 views 0

Youtube Oynatma Listesi Nasıl Oluşturulur? Toplu Video Önerme

Herkese merhaba, vereceğim bu taktik ile Youtube artık videolarımızı tek tek değil toplu olarak önerecek. Tüm adımları okuduktan sonra hemen kanalınızda uygulamayı unutmayın.

OYNATMA LİSTELERİ

Youtube’da oynatma listeleri çok önemli rol oynamaktadır. Hadi gelin bu listeleri en doğru ve SEO ile uygun hale nasıl getirebiliriz onu göstereyim.

Yukarıda ki fotoğrafta görmüş olduğunuz üzere, Youtube arama motoruna “youtuberlar” yazıp arattığımda “10 MADDE’DE YOUTUBERLAR” isimli oynatma listesinde 37 video gösteriyor. Peki bu nasıl oldu ?

Youtube’da Kanalım > Oynatma Listeleri > Yeni Oynatma Listesi adımlarını takip edip Başlığınızı koyup oluşturabilirsiniz. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada düzenle diyip, açıklama kısmını da anahtar kelimelerinizi girdiğinizde işlem hallolmuştur.

Başlıkta ve açıklama kısmında, kanal ve videonun anahtar kelimelerini kullanmam Youtube aramasında SEO yardımıyla kanalımın ön planda çıkmasını ve tüm videolarını önermesini sağladı. Fotoğrafta gördüğünüz üzere sadece 5 tane oynatma listesiyle sınırlı kalmanız şart değil. Ne kadar çok ayrı kategoriye ayırıp farklı oynatma listesi oluşturursanız, o kadar farklı anahtar kelimeniz olacak. Dolaylı yoldan izleyiciler farklı anahtar kelime yazıp video aradığın da, sizin kanalınızın ve videonuzun izleyicilerin önüne çıkma oranı artacak. Düşünsenize izleyicilerden biri oynatma listenize tıkladığında, onlarca belki de yüzlerce videonuza erişim sağlayacak. Bu sayede siz Youtube’a kazandıracaksınız. Youtube ise size para, abone ve izlenme kazandıracak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir