Kapat
Youtube 574 views 0

Youtube’da Hızlı Gelişmek için 3 Altın Kural

Youtube kazanç teknikleri, Youtube nasıl popüler olunur, Youtube hızlı büyüme yolları.

Her geçen gün gelişmekte olan Youtube platformunda zirveye çıkmak istiyorsanız, bu 3 altın kuralı uygulayabilirsiniz.

Video Dakikaları

Hazırladığınız videoların dakikasını minimum 10, maksimum 12 dakika arasında tutmalısınız. Çünkü, Youtube bu aralıklardaki videoları daha fazla öneriyor. Eğer güzellik, bilgi, şaka ve röportaj kategorilerine sahip bir kanalınız varsa, minimum süre 7 dakikaya kadar düşürülebilir. Örneğin çekimini yaptığınız bir video 30 dakika sürdü. Bu tarz durumlarda videonun en güzel sahnelerini belirttiğimiz dakikalar arasında kesip, düzenleyerek paylaşmalısınız. Kesinlikle yaptığınız canlı yayınları da kanalınızda paylaşmayın.

SEO Ve Clickbait (Tık Tuzağı) Karışımı Başlık

Videolarınıza koyacağınız başlık, Youtube algoritması tarafından önemli derecede rol oynamaktadır. En mantıklı ve Youtube’unda sevdiği SEO içerikli başlık tarzı şu şekilde ; “ADAMA ARABA ÇARPTI (Korkunç Kaza Videoları) ” Bu başlıkta ilk kısım yani “ ADAMA ARABA ÇARPTI ” videoyu ilgi çekici yapan kısımdır. Bu bölümde en fazla 4 kelime kullanmaya ve tüm harfleri büyük kelimeyle yazmaya özen göstermelisiniz. Başlığın ikinci kısmı yani “(Korkunç Kaza Videoları)” kısmıysa başlığın önerilmesini sağlayan, SEO türü başlık kısmıdır. Bu bölümdeyse kelimelerin sadece baş harfleri büyük yazılır. Yazılan başlık parantez içine alınmalıdır.

Düzenli Bir Şekilde Video Paylaşmak

Youtube’da her şeyden önce en önemli konu istikrardır. Youtube düzenli video paylaşan ve izleyicilerin, Youtube platformuna en çok girmesini sağlayan kanalları önerir. Youtube gözünde Haftada 4-7 arası video paylaşan kanalları sık video paylaşan kategorisine, 2-4 video paylaşan kanalları orta sıklıkta video paylaşan kategorisine, 1 ve altı video paylaşan kanalları ise az video paylaşan kategorisine almaktadır. Özetle kanalınız önerilsin istiyorsanız, haftada en az 1 video paylaşmalısınız. Aksi taktirde Youtube sizin üzerinizden daha az trafik, yani web sitesine giriş aldığı için sizi önermemeye başlar. Düzenli video paylaşmanız içinde tek önerim stok yapmanızdır. Eğer ki videoları stokladığınızı düşünürsek, olası bir hastalık veya tatil durumunda, elinizde paylaşabileceğiniz bir video bulunması faydanıza olacaktır.

Bu 3 kuralı uyguladığınız taktirde 1 veya 2 ay içerisinde kanalınızın geliştiğine sizlerde şahit olacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir