Kapat
Youtube 880 views 0

Youtube’da Doğru Başlık, Açıklama ve Etiket Seçimi

Youtube platformunda hızlı bir yükselişe geçmek için başlık, açıklama ve etiketler kısmı oldukça önem arz ediyor. Güzel bir başlık, açıklama veya etiket kullanmadığınız taktirde videonuz istediği kadar kaliteli olsun, maalesef bir işe yaramıyor. Örnek verecek olursak “Nusr-et”’i bilmeyenimiz yoktur. Bu statüde belki daha da güzel et lokantaları var. Fakat “Nusr-et” reklamı yani insanların dikkatini çekmeyi başardığı için, göz önünde olup markalaşmayı başaran kişi oldu. Peki doğru başlık nasıl seçilmelidir?

Videonuza nasıl etkili ve SEO uygulamalı başlık koyacağınızı sitemizdeki “Youtube’da Zirveye Çıkmak İçin 3 Altın Kural” makalemizde bahsettik. Açıklama bölümüne gelecek olursak, Youtube açısından açıklama kısmınının ilk 3 satırı çok önemlidir. Bu satırlar izleyicinin Youtube arama motorunda yazdığı anahtar kelimeyi barındırdığı taktirde sizin videonuzu bu kullanıcıya önerecektir. Ayrıca başlıkta kullandığınız kelimeleri açıklamanın ilk 3 satırında kullanmayı unutmayın. Örnek verecek olursak başlığımız “ Sevgilime Ayrılma Şakası “ olsun. Açıklama kısmını ise “ Ben Emre, bu videoda sevgilime ayrılalım diye mesaj atıp, ayrılma şakası yapacağım. Bakalım ne tepkiler alacağız.” Şeklinde yazabilirsiniz.

Ve diğer bir önemli hususta etiket bölümüydü. Bu bölümde doğru anahtar kelimeleri bulmak için sizleri ” www.keywordtool.io/youtube “ adresine yönlendireceğim.

Bu sitede arama kısmına “Sevgilime Ayrılma Şakası” yazdığımızda 26 tane etiket önerdi. Bu etiketleri videonuzda kullandığınız taktirde daha hızlı bir şekilde önerilenlere çıktığını ve daha çok izlenme aldığınızı fark edeceksiniz. Unutmadan söyleyeyim başlığı birebir kopyalayıp etiketlere koymayı da unutmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.